Revalid® ја промовираше новата револуционерна линија на производи против опаѓање на коса во МакедонијаНастани

Revalid® ја промовираше новата револуционерна линија на производи против опаѓање на коса во Македонија

Доктори, еминентни и познати личности беа дел од големата промоција на новата револуционерна линија на производи за коса на Revalid®…

Меси со глас за Роналдо во изборот на ФИФА за најдобар фудблерСпорт
Аргентинецот се врати на тронот

Меси со глас за Роналдо во изборот на ФИФА за најдобар фудблер

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот, Лионел Меси, ја освои наградата за најдобар фудбалер во светот во избор…

Официјален старт на глобалното движење Women in Tech во МакедонијаНастани

Официјален старт на глобалното движење Women in Tech во Македонија

Оваа среда ќе се означи со официјален старт на Women in Tech Macedonia – локално поглавје на глобалното движење Women in…

The Sopranos, најдобра серија на 21 век!Музика и филм
Се сложувате ли со ова?

The Sopranos, најдобра серија на 21 век!

Шест критичари на светскиот британски медиум „Гардијан“ ја избраа најдобрата серија во 21 век. Серијата „The Sopranos“ беше избрана за…

Мајкл Џордан влегува во нов бизнисШоу бизнис и трач
И во бизнисот е доста успешен

Мајкл Џордан влегува во нов бизнис

Членот на Куќата на славните, 6-кратниот НБА шампион и сопственик на Шарлот најави продажба на дел од акциите на франшизата…

Го прославивме петтиот роденден на Health, Fitness & Wellness!Настани
5 години традиција

Го прославивме петтиот роденден на Health, Fitness & Wellness!

Викендов заврши петтото издание на Health, Fitness & Wellness Expo – најголемиот интерактивен настан за здрав животен стил на нашите…

Парфемите Kilian – мирисна хармонија на луксузотМода и убавина
Создавам парфеми кои изразуваат емоција

Парфемите Kilian – мирисна хармонија на луксузот

Наследникот на компанијата која има долгогодишна традиција во производство на коњак, станува пионер во промовирање на луксузот. Killian Hennessy одлучува…

На 15 години била силуванаШоу бизнис и трач
Деми Мур со трогателна приказна за минатото

На 15 години била силувана

Деми Мур една од најсексипилните актерки во Холивуд за минатиот век, во својата книга пишува за своето минато, за тајните…

Формиран првиот cabrio, sport coupe, clasic car клуб во МакедонијаАвто-мото
За прв паткај нас

Формиран првиот cabrio, sport coupe, clasic car клуб во Македонија

Во Скопје овој викенд беше формиран првиот cabrio, sport coupe, clasic car клуб во Македонија. Името на клубот е ‘Cabrio & Coupe…