Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина ШутиЖивот

Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина Шути

Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина Шути е приказна за Маја. По смртта на нејзината мајка, таа е…

Мадалина Генеа девојка која ќе ве остави без здивУбавици
Новата Софија Лорен

Мадалина Генеа девојка која ќе ве остави без здив

Поради нејзината единствена убавина, оваа 30-годишна дама од Романија ја споредуваат со убавицата Софија Лорен. Романската манекенка со сензуален и…

Кои естетски корекции најчесто ги прават мажите во Македонија?Мода и убавина

Кои естетски корекции најчесто ги прават мажите во Македонија?

Д-р.Роберт Стојовски (спец.пластичен и реконструктивен хирург) во Промедика и Медика Истанбул. Со Роберт разговаравме за една доста интересна тема која е…

1,5 милијарди долари од продажба на Yeezy патиките за Канје ВестШоу бизнис и трач

1,5 милијарди долари од продажба на Yeezy патиките за Канје Вест

Канје Вест е новиот најбогат хип хоп музичар според Форбс. Тој на првата позиција дојде поминувајќи го славниот рапер Џеј Зи.…

Samsung го прославува својот 50ти роденден!Мобилни и технологија
Што може да очекуваме од овој технолошки гигант?

Samsung го прославува својот 50ти роденден!

Во 2019 година NASA прослави 50 години од историската мисија на Аполо 11 и првото слетување на месечината. Светското првенство…

Мајли Сајрус ја прекина врската со Кејтлин КартерШоу бизнис и трач
Љубовниот триаголник заврши целосно

Мајли Сајрус ја прекина врската со Кејтлин Картер

Љубовниот триаголник помеѓу Лиам Хемсворт, Мајли Сајрус и Кејтлин Картер заврши. Пораскинувањето на Мајли и Лиам, поради Кејтлин, сега Мајли…