По отказ, со крената глава!Живот
4 чекори за прифакање на состојбата

По отказ, со крената глава!

Не е попусто кажано дека по отказ на човек му е потребна ментална сила да издржи. Оптеретени сте со страв…

Амал Клуни е жена со стил

Кралица на бизнис изгледот!

Откако ги роди близнаците Ели и Александар, ретко можеме да ја видиме во јавноста ако не станува збор за некој…

Стресот и балансот помеѓу амбицијата и можноститеЖивот
Совети како полсено да го надминете стресот

Стресот и балансот помеѓу амбицијата и можностите

  “Не треба да се повлекувате во себе, затоа што тоа предизвикува стрес, и треба да избегнувате да јадете големи…

Како да ја переме облеката, а притоа да се спасиме од бактериите?Занимливости
Совети за сите

Како да ја переме облеката, а притоа да се спасиме од бактериите?

На колку степени ја перете шарената облека? Температурата на перење од 40 степени е на самата граница, но 30 е…

Погледнете го најубавиот Старбакс во светотЗанимливости
Чикаго го има најубавиот

Погледнете го најубавиот Старбакс во светот

По отворањето на раскошното издание на Reserve Roaster во Токио на почетокот од оваа година, кафе-гигантот конечно е подготвен да…

Конечно добра женска група на сцената повторно

The Pussycat Dolls се враќаат на сцена

Еден од бендовите кои го сочинуваат секси девојки конечно по 10 години се собира повторно. Според досегашните и нформации, желбата…

Марјана е вистински топ моделУбавици

Марјана е вистински топ модел

Многумина ќе жалат бидејќи летото завршува поради разни работи, а ние ќе жалиме што нема да ја гледаме Маријана Станојковска…

Синот на Пирс Броснан е наследник на татко муШоу бизнис и трач
Жените паѓаат на него

Синот на Пирс Броснан е наследник на татко му

Актерот Пирс Броснан важи за еден од најголемите мангупи на Холивуд, и бил секогаш привлечен за жените пред се поради…