Доделуваме маица и шоља за еспресо во соработка со Friday ShopЗанимливости
Освој маица и еспресо шоља

Доделуваме маица и шоља за еспресо во соработка со Friday Shop

Здраво дечки, имаме супер акција за вас. Во соработка со првата онлајн продавница за мажи кај нас, www.fridayshop.mk за двајца…

Како газираните пијалоци влијаат врз здравјето?Здравје и Фитнес
Избегнувајте газирани пијалоци

Како газираните пијалоци влијаат врз здравјето?

Истражувањето кое опфати повеќе од 400 илјади луѓе во Европа, утврди дека ризикот од рана смрт е зголемен кај луѓе…

Луксузна камп приколка за авантуриститеАвто-мото
Јахта на суво

Луксузна камп приколка за авантуристите

Почнувајќи како проект со страст на неколку пријатели, прерасна во бизнис за производство на ваков тип на камперски приколки. Оваа…

Која е идеална брзина на слабеењето?Здравје и Фитнес
Губењето на килограми е едноставна математичка формула

Која е идеална брзина на слабеењето?

Брзото слабеење на начин на кој добар дел од луѓето си го замислуваат, едноставно не е возможно, освен ако под…

(ФОТО) Наоми Кембел се носи со годинитеУбавици
И на 50 е ТОП

(ФОТО) Наоми Кембел се носи со годините

Има ли нешто поубаво од убаво женско тело? Погледнете ја Наоми Кембел која во своите скоро 50 години изгледа и…

Очајната домаќинка оди во затворШоу бизнис и трач
Не е многу, но затвор е затвор

Очајната домаќинка оди во затвор

Очајната домаќинка Фелисити Хофман е осудена на 14 дена затвор поради тоа што била дел од аферата “Елитни Клеџи”. Таа…

Дали Емина Јаховиќ има направено пластични операции или не?Шоу бизнис и трач
Емина тврди дека има само една

Дали Емина Јаховиќ има направено пластични операции или не?

Познатата пејачка Емина Јаховиќ, поранешна сопруга на Мустафа Сандал, во неколку наврати повторува дека на нејзиното тело нема направено ниту…