Најпосебните жени се раѓаат во овој хороскопски знакХороскоп
Кој е тој хороскопски знак

Најпосебните жени се раѓаат во овој хороскопски знак

Постојат големи шанси да се родени во знакот на Близнаци, бидејќи токму овој хороскопски знак најчесто зрачи со некоја магнетна…

Златен мед против настинка!Здравје и Фитнес
Совети за добро здравје

Златен мед против настинка!

За разлика од синтетичките антибиотици, со кои се полни аптеките, овој лек нема негативен ефект на цревната микрофлора. Напротив, консумирањето…

Принцот Хари денеска полни 35 годиниЖивот
Роденден во кралското семејство

Принцот Хари денеска полни 35 години

Принцот Хари го прославува својот 35 роденден. Членот на кралското семејство објави и на заедничкиот профил на Инстаграм фотографија од…

Првата авторска песна на новото музичко дуо Александар Митевски и актерот Драган Спасов ДацМузика и филм
Македонската музичка сцена доби ново музичко дуо

Првата авторска песна на новото музичко дуо Александар Митевски и актерот Драган Спасов Дац

Македонската музичка сцена доби ново музичко дуо. Станува збор за дутото Александар и Дац. Тие ја направија нивната прва авторска песна “Цреши…

„Мала Италија патува” по петти пат, под отворено небоНастани
Павле Камиловски повторно настапува под отворено небо

„Мала Италија патува” по петти пат, под отворено небо

Уникатниот музички настан „Мала Италија патува” во кој главната улога ја има единствениот Павле Камилоски, по јубилеен 5-ти пат пред…

Голите фотографии на Кајли Џенер го срушија интернетотШоу бизнис и трач
Навистина има што да покаже

Голите фотографии на Кајли Џенер го срушија интернетот

Невиден интерес во јавнсота пројавија фотографиите на Кајли Џенер за изданието на Плејбој. Таа ги постираше своите фотографии на својот…

Погледнете го луксузот во кој ужива ЦецаШоу бизнис и трач
Српската пејачка знае да го живее животот

Погледнете го луксузот во кој ужива Цеца

Можеби најпознатата балканска пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, знае како да го живее својот живот. Секојдневно ужива во својот базен во…