Саша Лус – вистинска убавицаУбавици

Саша Лус – вистинска убавица

Многумина од вас не слушнале за оваа преубава русинка, која е познат модел и актерка. Деновиве се појави и нејзиниот…

Најлуксузните вили на ЈадранотЖивот
Вистински рај на земјата

Најлуксузните вили на Јадранот

Дубровник или пак Сплит се местата кои се најбарани во Европа, кога станува збор за Јадранот. Кога станува збор за луксузните…

И на 50 години е една од најпосакуваните жени во светотШоу бизнис и трач
Елизабет Харли не се дава на годините

И на 50 години е една од најпосакуваните жени во светот

На 54 години, Елизабет Харли изгледа толку добро што никој не размислува за нејзината возраст. Манекенката и актерка се уште…

Кајли Џенер го покажа задникотШоу бизнис и трач
Секси Кајли Џенер

Кајли Џенер го покажа задникот

Кајли Џенер на својот инстаграм профилобјави фотографија од нејзиниот задник каде напиша дека наскоро ќе се појави на Playboy изданието…

Како Apple Watch им помогнал на луѓетоЖивот
Емотивно видео кое нема да ве остави рамнодушни

Како Apple Watch им помогнал на луѓето

На лансирањето на iPhone , Apple презентираше видео во движење со корисници од реалниот живот, во чии животи има влијание Apple…

iPhone 11 PRO – чудо од паметен телефонМобилни и технологија
Можеби најдобрата камера кај еден телефон

iPhone 11 PRO – чудо од паметен телефон

Запознајте го новиот iPhone 11Мобилни и технологија
ВИДЕО од новиот iPhone 11

Запознајте го новиот iPhone 11

iPhone 11 е подготвен за акција. Се одликува со систем со двојна камера за ултра широки фотографии, нов ноќен режим…

iOS девелопер- Како од 0 до една од најплатените професии во IT светот?Мобилни и технологија
девелоперите на мобилни апликации во Македонија земаат месечни примања со просек од 83.326 денари

iOS девелопер- Како од 0 до една од најплатените професии во IT светот?

Според истражувањето спроведено од страна на it.mk, девелоперите на мобилни апликации во Македонија земаат месечни примања со просек од 83.326 денари.…

Италија нуди 700 евра месечно за живот на селоЗанимливости
Не знаеме дали важи и за странци

Италија нуди 700 евра месечно за живот на село

Јужна Италија отсекогаш била “црна овца” во државата. Така е и овој пат. Се повеќе се иселуваат од таму, и…