Кои социјални мрежи се најпопуларни кај Македонците?Мобилни и технологија

Кои социјални мрежи се најпопуларни кај Македонците?

Во државава има 1,1 милион корисници на социјалната мрежа Facebook, за сто илјади повеќе во однос на минатата година, а…

Кој ви е најдобриот карактер на Квентин Тарантино?Музика и филм

Кој ви е најдобриот карактер на Квентин Тарантино?

Квентин Тарантно е дефинитивно еден од најпознатите режисери на филмови во Холивуд. Иако има само девет филма во неговата кариера,…

Mercedes или Ferrari? Кој е важи за побрз?Авто-мото

Mercedes или Ferrari? Кој е важи за побрз?

Моментлано важи за најдобриот Формула 1 возач кој има пет шампионски титули, Луис Хамилтон го откри своето мислење за болидите…

5 состојки што треба да ги јадете ако сакате да бидете подобро расположениЗдравје и Фитнес

5 состојки што треба да ги јадете ако сакате да бидете подобро расположени

Понекогааш е доволно многу малку да завршите во лошо расположение. Баш во такви моменти се јавува потребата за нездрава или…

Универзитет или хотел!? Најдобриот универзитет во светотЗанимливости

Универзитет или хотел!? Најдобриот универзитет во светот

Сите од нас сакаме да учиме во модерни училишта или универзитети. Постојат голем број на образовни објекти низ светот кои…

Најдобрата рекламна кампања за 2019 година ја направи PornHubЗанимливости

Најдобрата рекламна кампања за 2019 година ја направи PornHub

Кога и една од најголемите платформи со содржина за возрасни своите напори ги вложува во ширење на свеста околу глобалните светски…

Неверојатно добар кастинг за серијата ЧернобилМузика и филм

Неверојатно добар кастинг за серијата Чернобил

Според последните информации кои што можевме да ги видиме, серијата Чернобил е најгледана во овој момент. Станува збор за серија…