ДАРЛА од Јохан ХарстадЗанимливости

ДАРЛА од Јохан Харстад

Тројца тинејџери тргнуваат на вселенско патување што ќе им го смени животот, 40 години по стапнувањето на човекот на Месечината.…

Се повеќе македонци имаат проблем со ерекцијаЗдравје и Фитнес

Се повеќе македонци имаат проблем со ерекција

Еден од најнепосакуваните проблеми кај мажите се еректилните дисфункции. Она што го спречува мажот навремено да најде решение е, пред сè,…

Бритни Спирс го изгуби старателството над децатаШоу бизнис и трач
Причината е поради нејзиниот татко

Бритни Спирс го изгуби старателството над децата

Познатата пејачка Бритни Спирс го изгубила старателството врз децата поради нејзиниот татко. Причината е дека таткото го напднал едно од…

Кендал Џенер остава без здивШоу бизнис и трач
Секси девојка

Кендал Џенер остава без здив

View this post on Instagram A post shared by Kendall (@kendalljenner) on Aug 29, 2019 at 11:46am PDT View this…

Кои социјални мрежи се најпопуларни кај Македонците?Мобилни и технологија
Facebook или Instagram

Кои социјални мрежи се најпопуларни кај Македонците?

Во државава има 1,1 милион корисници на социјалната мрежа Facebook, за сто илјади повеќе во однос на минатата година, а…

5 факти за Леонардо Ди КаприоШоу бизнис и трач
Покрај тоа што е инзвонреден актер има и многу други причини кои тој ги прави, а се за почит

5 факти за Леонардо Ди Каприо

Покрај тоа што е инзвонреден актер има и многу други причини кои тој ги прави, а се за почит. Овие…

Официјално достапен Android 10 за Google Pixel корисницитеМобилни и технологија
Од оваа недела Android Q ја добива својата финална верзија

Официјално достапен Android 10 за Google Pixel корисниците

Од оваа недела Android Q ја добива својата финална верзија која е спремна да почне да им се доставува како надградба на…