Vip стана А1Мобилни и технологија
VIP влезе во семејството на А1

Vip стана А1

Скопје, 3 септември, 2019 – Од денес, телекомуникациската компанија оне.Вип станува А1 Македонија ДООЕЛ, а брендот Vip станува А1. Консолидирајќи ја својата позиција во…

Како да изгледате како Шарлиз ТеронМода и убавина
Изгледајте како Шарлиз Терон

Како да изгледате како Шарлиз Терон

На доделувањето на Cinemacon Big Screen Achievement наградите, кое се случи на 4 април во Лас Вегас, Невада, актерката Шарлиз…

Џијан Емин и Дерик Меј со врвен настап на „Ројал Фестивал Хол”Музика и филм
Познатата сала на нозе на настапот на Џијан Емин и Дерик Меј

Џијан Емин и Дерик Меј со врвен настап на „Ројал Фестивал Хол”

Нашиот маестро Џијан Емин и познатиот светски DJ Дерик Меј, на 29 август направија спектакл за паметење во престижната „Ројал…

Чудна материја пронајдена на месечинатаМобилни и технологија
Кинескиот лунарен ровер Јуту2 (Зајак од жад 2) на Месечината наишол на мистериозна материја

Чудна материја пронајдена на месечината

Кинескиот лунарен ровер Јуту2 (Зајак од жад 2) на Месечината наишол на мистериозна материја слична на гел кој наредниот период…

Салма Хајек на 53 години изгледа драмаШоу бизнис и трач
Селма Хајек е преубава

Салма Хајек на 53 години изгледа драма

Преубавата Селма Хајек наполни 53 години. Но мора да признаеме дека изгледа како да има 35. Погледнете неколку фотографии од…

Дали Северна Македонија станува една од првите супер сили за канабис?Занимливости
Глобалниот пазар на медицинска марихуана во 2018 година вредеше седум милијарди евра

Дали Северна Македонија станува една од првите супер сили за канабис?

Мултимилијардерот и бизнисмен во областа на марихуаната Мајк Страуметис беше во посета на Северна Македонија каде што се сретнал со…

Популарната Whole 30 диета!! Детално објаснување и водичЗдравје и Фитнес
Што всушност претставува Whole 30 диетата?

Популарната Whole 30 диета!! Детално објаснување и водич

„Whole 30“ диетата во последно време стана голем хит, па и познатите спортисти како Коби Брајант и Леброн Џејмс ги…

LAST MINUTE понуди: Трик на туристичките агенции или заштеда?Живот
Дали е трик или вистина?

LAST MINUTE понуди: Трик на туристичките агенции или заштеда?

Секоја сезона туристичките агенции нудат LAST MINUTE понуди, па често се поставува прашањето, дали ова е навистина заштеда или пак е…

ГО НАЈАВУВАМЕ – ИЗБОР НА МАЖИ НА ГОДИНАТА ЗА 2019 ГОДИНАНастани
Oваа година по втор пат ќе се одржи избор на МАЖИ НА ГОДИНАТА во Македонија

ГО НАЈАВУВАМЕ – ИЗБОР НА МАЖИ НА ГОДИНАТА ЗА 2019 ГОДИНА

Oваа година по втор пат ќе се одржи избор на МАЖИ НА ГОДИНАТА во Македонија. Настанот оваа година ќе се…