Cheat meal кога се дефинирате? Да или не?Здравје и Фитнес

Cheat meal кога се дефинирате? Да или не?

Кога станува збор за строг режим, т.е диета често се појавува прашањето – дали е добро да се има cheating…

Apple станува се послаб во продажба на паметни телефони!Мобилни и технологија

Apple станува се послаб во продажба на паметни телефони!

Една од најпознатите американски компании Apple падна на четвртото место на листата на најдобрите светски произведувачи на паметни телефони за вториот…

Според Тарантино: 5 филмови што треба да ги гледате пред ‘Once Upon a Time in Hollywood’Музика и филм

Според Тарантино: 5 филмови што треба да ги гледате пред ‘Once Upon a Time in Hollywood’

Конечно излезе долгоочекуваниот филм на Квентин Тарантино ‘Once Upon a Time in Hollywood’. Еден од најдобрите режисери на сите времиња,…

Ја имаме виновничката за распаднатиот брак на Бредли Купер и Ирина ШајкШоу бизнис и трач

Ја имаме виновничката за распаднатиот брак на Бредли Купер и Ирина Шајк

Кога сите мислеа дека Лејди Гага е главната виновничка за распаѓањето на бракот на Бредли Купер и Ирина Шајк, се…