ФОТО: Аделина Тахири изгледа ТОП во бикиниУбавици

ФОТО: Аделина Тахири изгледа ТОП во бикини

Младата мајка Аделина Тахири сопруга на познатиот адвокат Серјожа Марков и позната пејачка ужива на плажите ова лето. Погледнете ги…

Елена Ристевска ги изненади своите фановиУбавици

Елена Ристевска ги изненади своите фанови

Пејачката Елена Ристеска која откако се појави на македонската сцена е со црна коса, сега се реши за промена, па…

Ручек за само 15 минутиЖивот

Ручек за само 15 минути

За сите жени кои поради преголеми обврски имаат проблем да направат ручек за свото семејство. Знаеме дека е премногу напорно…

ВИДЕО: FORD со креативна куќа за кучињаЗанимливости

ВИДЕО: FORD со креативна куќа за кучиња

Кој не сака огномет? За почеток, вашето куче можеби нема да го цени. Гласните експлозии можат да бидат главен извор…

Кампување или летување во апартман… Што е повеќе исплатливо?Живот

Кампување или летување во апартман… Што е повеќе исплатливо?

Според она што можеме да го забележиме кај нашите граѓани, кампувањето е повторно во мода. ПОзнатите туристички сајтови се повеќе…

Не е доцна да сте во форма и на 40 годиниЗдравје и Фитнес

Не е доцна да сте во форма и на 40 години

Доколку сте биле спортски ентузијаст во младоста, тоа е одлично за вашето здравје. Но, доколку не е така не се…