Напиток кој брзо ја отстранува несоницатаЗдравје и Фитнес

Напиток кој брзо ја отстранува несоницата

Напитокот “златно млеко” или уште наречено “месечно млеко” стана хит на социјалните мрежи, и е претставен како вистински природен лек.…

Креаторите на Game of Thrones преминаа во Netflix за 200 милиони долариМузика и филм

Креаторите на Game of Thrones преминаа во Netflix за 200 милиони долари

Најголемите виновници за легендарната серија Game of Thrones, потпишаа легендарен договор вренден 200 милиони долари со Netflix.  Дејвид Бениов и Ден Веис…

Популарната кето диета! Што всушност е тоа – детално објаснување и водичЗдравје и Фитнес

Популарната кето диета! Што всушност е тоа – детално објаснување и водич

Кетогена диета (или скратено – кето) е диета која многу долго време е позната и распространета низ бодибилдинг субкултурата. На…

Мурињо со нова функција повторно се враќа во Премиер лигатаСпорт

Мурињо со нова функција повторно се враќа во Премиер лигата

Одамна не го гледаме Жозе Мурињо на тренерските клупи во Европа. Од декември, кога заработи отказ во Манчестер Јунајтед, легендарниот стратег…