Јаткасти плодови и семиња – перфектен нутритивен избор за секој активен спортистЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Јаткасти плодови и семиња – перфектен нутритивен избор за секој активен спортист

Јаткастите плодови и семињата претставуваат одличен извор на храна за сите активни вежбачи бидејќи содржат голема количина на минерали, витамини,…

Ромелу Лукаку се поблиску до трансфер во Интер?Спорт
Драмата продолжува

Ромелу Лукаку се поблиску до трансфер во Интер?

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед отпатуваа за Норвешка каде ги очекува пријателски меч против Кристианштад. Црвените ѓаволи влегуваат во финалните подготовки…

Јовиќ нема да биде подготвен за стартот на новата сезонаСпорт
Лоши вести

Јовиќ нема да биде подготвен за стартот на новата сезона

Екипата на Реал Мадрид како да ја фати некое проклетство па од меч во меч во рамки на подготовките се…

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџиниШоу бизнис и трач
Упс..

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџини

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџини. Автомобилот бил паркиран покрај базен, па старлетата не можела да запре и ламборџинито завршило…

Поранешен сопруг на Ејми Вајнхаус бара милион фунти за заслугите кои наводно ги има за нејзиниот успехШоу бизнис и трач

Поранешен сопруг на Ејми Вајнхаус бара милион фунти за заслугите кои наводно ги има за нејзиниот успех

По смртта во 2011-та година, зад Ејми Вајнхаус останаа бројни музички хитови, но никогаш не беше пронајден тестамент со кој…

„Кралот лав“ требало да има побрутална верзија на крајМузика и филм

„Кралот лав“ требало да има побрутална верзија на крај

„Кралот лав“ на многумина им останал во сеќавање како еден од омилените, ако не и најомилениот, цртан филм од детството.…

Пи Диди е во врска со младата Лори Харви, поранешната девојка на неговиот синШоу бизнис и трач
Бизарно

Пи Диди е во врска со младата Лори Харви, поранешната девојка на неговиот син

Пи Диди е во врска со младата Лори Харви. Врската не би била ништо чудна за раперот, кој често ги…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 29.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 29.07.2019

ОВЕН Чувствувате голема желба да направите некои значајни промени и можно е денес да се насочите кон своите емотивни или…