Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм Mob GirlМузика и филм
Одличен избор

Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм Mob Girl

Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм на Паоло Сорентино – Mob Girl, заснован на вистинска приказна. Оригиналната приказна е…

Објавени детали за серијата која Netflix ќе ја снима во нашата земјаМузика и филм
Интересно

Објавени детали за серијата која Netflix ќе ја снима во нашата земја

„Нетфликс“ во октомври годинава прв пат ќе дојде во земјава за да го снима првиот дел од новата играна серија…

Бил Гејтс повеќе не е прв најбогат човек во светотШоу бизнис и трач

Бил Гејтс повеќе не е прв најбогат човек во светот

Бил Гејтс повеќе не е прв најбогат човек во светот. Најбогатиот човек во светот е извршниот директор на компанијата Амазон,…

За оваа сума Дара Бубамара ќе пее во ПризренШоу бизнис и трач
Не е малце

За оваа сума Дара Бубамара ќе пее во Призрен

Дара Бубамара веднаш замина за Косово бидејќи каде што ја чека настап на приватна забава. Кога српска фолк ѕвезда пее…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.07.2019

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

Џенифер Лопез во златен фустан го прослави 50-от роденденШоу бизнис и трач
ЗАБАВА КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДНА ДИВА

Џенифер Лопез во златен фустан го прослави 50-от роденден

Џенифер Лопез зачекори во шестата деценија од својот живот. Музичката ѕвезда го прослави својот 50. роденден со голема забава во…

Ева Лонгорија има нов филмМузика и филм

Ева Лонгорија има нов филм

Ева Лонгорија беше гостинка во шоуто „Un Nuevo Dia“ во ТВ Telemundo за да го промовира својот најнов филм „Dora…

Тејлор Свифт ја објави новата песнаМузика и филм
СЛУШНЕТЕ ЈА

Тејлор Свифт ја објави новата песна

Тејлор Свифт ја објави третата песна од новиот албум „Lover“. 29-годишната пејачка со синглот „The Archer“ го промовира својот седми…

Ен Хетавеј повторно бременаМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Ен Хетавеј повторно бремена

Ен Хетавеј го покажа пораснатото трудничко стомаче и објави дека е бремена со второто дете. 36-годишната оскаровка во кратка порака…