Јелена Карлеуша со ќерките стигна кај Душко во КинаШоу бизнис и трач
Фино

Јелена Карлеуша со ќерките стигна кај Душко во Кина

Јелена Карлеуша отпатувала во Кина кај својот сопруг, а со себе ги земала и ќерките Атина и Ника. Судејќи според…

Таа ќе биде првиот ЛГБТ-суперхерој на МарвелМузика и филм

Таа ќе биде првиот ЛГБТ-суперхерој на Марвел

Марвел го откри својот прв ЛГБТ-суперхерој, што ќе се појави во наредниот, четврти „Тор“ филм. Се работи за ликот Валкири…

Официјално: Елиф Елмас е нов фудбалер на НаполиСпорт
Наша гордост

Официјално: Елиф Елмас е нов фудбалер на Наполи

Македонскиот фудбалски репрезентативец денеска ќе го комплетира својот трансфер во редовите на италијански Наполи. Елиф Елмас го напушти Фенербахче и…

Себаљос е нов играч на АрсеналСпорт
Трансфер

Себаљос е нов играч на Арсенал

Полудефанзивецот на Реал Мадрид, Дани Себаљос, ќе ја продолжи својата кариера во лондонски Арсенал, пренесе Би-Би-Си. Двата клуба се договориле,…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 23.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 23.07.2019

ОВЕН Не ви се допаѓа нечиј изглед или новите услови што ви ги поставуваат вашите соработници. За среќа, брзо ќе…

Новак Ѓоковиќ ужива на море во ХрватскаСпорт
ЗАСЛУЖЕНО

Новак Ѓоковиќ ужива на море во Хрватска

Новак Ѓоковиќ е на заслужен одмор во Хрватска. Талентираниот тенисер се релаксира со семејството.Со импресивни фотографии од тиркизни води, Новак…

Дознај кој град најмногу ти прилега според карактеротНастани

Дознај кој град најмногу ти прилега според карактерот

Те привлекува луксуз, автентична архитектура или бескрајни песочни плажи? Се идентификуваш со традицијата, или пак повеќе си тип за добра…

Аријана Гранде е новото заштитно лице на ЖиваншиМузика и филм
ВИСТИНСКИ ИЗБОР

Аријана Гранде е новото заштитно лице на Живанши

Аријана Гранде има нова улога – заштитно лице на Живанши. 26-годишната музичарка ја сними првата кампања за луксузната модна куќа…

Принцот Џорџ го прослави шестиот роденденШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Принцот Џорџ го прослави шестиот роденден

Малиот принц Џорџ го покажува својот ведар дух на официјалните портрети кои британското кралско семејство ги објави по повод неговиот…