Анџелина Џоли има ново момче?!Шоу бизнис и трач
дај боже

Анџелина Џоли има ново момче?!

По веста дека славниот холивудски пар конечно “ги закопа секирите“, во светските медиуми одекна веста дека актерката Анџелина Џоли пронашла…

Презгодната сопруга на познатиот актер позира во бикини!Шоу бизнис и трач
заводливо

Презгодната сопруга на познатиот актер позира во бикини!

Сопругата на славниот актер Вил Смит, Џејда Пинкет Смит, објавила фотографија на својот Инстаграм профил на која позира во зелено…

Победете ја главоболката на природен начин!Здравје и Фитнес
Постојат 3 типа на главоболки – тензична, кластер главоболка и мигрена

Победете ја главоболката на природен начин!

Главоболките се релативно чест проблем, а за некои луѓе и секојдневна тегоба.  Еден од првите чекори при појавувањето на ваквата…

Македонските кошаркари го дознаа противниците во квалификациите за ЕП 2021Спорт
Ќе биде интересно...

Македонските кошаркари го дознаа противниците во квалификациите за ЕП 2021

Познати се противници на кошаркарската репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2021. Денеска во Минхен беа извлечени квалификациските групи…

Која е девојката што му го украде срцето на Лорис Кариус?Шоу бизнис и трач
Интересно..

Која е девојката што му го украде срцето на Лорис Кариус?

Софија Томала е девојка на германскиот голман Лорис Кариус, кој стана омилена личност на навивачите на Реал Мадрид по финалето…

Погледнето го неверојатниот Chevrolet Corvette C8Авто-мото
предобар!

Погледнето го неверојатниот Chevrolet Corvette C8

И досега беше ѕверка, но не како оваа – Chevrolet Corvette од осмата генерација за прв пат ќе има централно…

Дали вие сте хороскопскиот знак кој има највозбудлив љубовен живот?Занимливости
се согласувате ли?

Дали вие сте хороскопскиот знак кој има највозбудлив љубовен живот?

Има луѓе за кои сметате дека нивниот љубовен живот е повозбудлив од вашиот, а причината за тоа може да е…

Ед Ширан е женет!?Музика и филм

Ед Ширан е женет!?

Ед Ширан конечно ги потврди гласините за бракот меѓу него и Шери Саборн. Ова се случи во видео каде изведувачот…