Сем Смит го претстави својот нов сингл– “How Do You Sleep?Музика и филм
Ви се допаѓа ли?

Сем Смит го претстави својот нов сингл– “How Do You Sleep?

Британскиот пејач и текстописец Сем Смит го претстави новиот сингл и видео спот – “How Do You Sleep?”. На обожавателите…

Освежителни јогурт плочки со црвено овошјеЗдравје и Фитнес
превкусни

Освежителни јогурт плочки со црвено овошје

Ова слатко задоволство е вистинска енергетска бомба. Освежува и дава неверојатна количина енергија. Во оваа комбинација може да се стави…

Дали јаглените хидрати се извор за дебелина?Здравје и Фитнес
Одгоговорт е не!

Дали јаглените хидрати се извор за дебелина?

Кога и да почнеме да зборуваме за ефикасно губење на телесната тежина, прво што слушаме е: „Исфрли ги јаглените хидрати“.…

Федерер донесе нова голема животна одлука по поразот од НовакШоу бизнис и трач
Интересно..

Федерер донесе нова голема животна одлука по поразот од Новак

Швајцарскиот тенисер одлучил да се пресели, а само плацот го чинел 45 милиони евра. Роџер Федерер се опоравува на швајцарските…

„Inamorata Swim“ нова колекција за капење на Емили РатајковскиШоу бизнис и трач
Презгодна!

„Inamorata Swim“ нова колекција за капење на Емили Ратајковски

Во рекламната кампања позирала сама – а фановите таа одлука ја дочекале со воодушевување, бидејќи Емили навистина има совршено тело…