Емина Јаховиќ летува во ТурцијаМузика и филм
ФАМИЛИЈАРНО

Емина Јаховиќ летува во Турција

Емина Јаховиќ се релаксира во Турција. 37-годишната музичка ѕвезда сподели неколку фотографии од летниот одмор во Бодрум, каде престојува со…

Магнетик има ново заштитно лицеМода и убавина

Магнетик има ново заштитно лице

По соработките со Каролина Гочева и Катарина Ивановска, модната групација Magnetik, ја најавува новата соработка со пејачката Аделина Тахири екслузивно…

Александра Пријовиќ е подготвена за второ детеМузика и филм

Александра Пријовиќ е подготвена за второ дете

Александра Пријовиќ е мајка на Александар. Набргу по породувањето, пејачката се врати на своите активности, односно издаде две песни, а веќе…

Ќе се снима продолжение на „Top Gun“Музика и филм
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ СМЕ

Ќе се снима продолжение на „Top Gun“

Том Круз повторно влегува во улогата на Маверик во продолжението за „Top Gun“. „Paramount Pictures“ го објави првиот трејлер за…

Погонскиот мотор на Porsche за Formula ЕНастани

Погонскиот мотор на Porsche за Formula Е

Развојот на погонскиот мотор за првиот Porsche Formula E автомобил влегува во финалната фаза. Производителот на спортски автомобили со седиште…

Практични и едноставни начини за согорување на голем број калорииЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

Практични и едноставни начини за согорување на голем број калории

 Одберете качување по скали наместо возење со лифт. Во деновите кога не тренирате или кога немате друга физичка активност одвојте…

Кристијан Ериксен ќе ја продолжи кариерата во Мадрид?Спорт
Шпекулација

Кристијан Ериксен ќе ја продолжи кариерата во Мадрид?

Данскиот репрезентативец Ериксен од редовите на Тотенхем се чини летово ќе го напушти Лондон, а дестинацијата ќе биде Мадрид. Но…

Меси ужива на одмор со своето семејствоСпорт
Заслужено

Меси ужива на одмор со своето семејство

Аргентинскиот напаѓач и воедно капитен на својата селекција се реши добро да е одмори и опушти по неславниот крај на…

Марко Ројс го испофали својот поранешен тренерСпорт
Изјава

Марко Ројс го испофали својот поранешен тренер

Јирген Клоп според многумина е еден од најдобрите тренери на светот и неговите актуелни и поранешни играчи имаат само пофални…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.07.2019

ОВЕН Не сте сигурни на кој начин да ги разберете информациите кои доаѓаат до вас. Можни се недоразбирања, но и…