Хорот „Св. Злата Мегленска“ со настап на „Скопско лето“Настани
не се пропушта

Хорот „Св. Злата Мегленска“ со настап на „Скопско лето“

Женскиот камерен хор „Св. Злата Мегленска“ со диригентката Летка Димовска-Полизова вечер од 20.30 часот во Куршумли ан ќе го одржи…

Анастасија изненади со промената, еве какви беа реакциите!Шоу бизнис и трач
секако е убава

Анастасија изненади со промената, еве какви беа реакциите!

Анастасија Ражнатовиќ годинини наназад има црна коса, а сега им постави на своите фанови прашање како им се допаѓа како…

Јувентус ги објави сите детали од трансферот на Де ЛихтСпорт
високи суми

Јувентус ги објави сите детали од трансферот на Де Лихт

Јувентус никогаш не остава ништо на случајноста и во последно време се навикна да ги открива сите детали од трансфер…

Добитна 3ка, Бред Пит, Марго Роби и Леонардо ди КаприоШоу бизнис и трач
добра комбинација

Добитна 3ка, Бред Пит, Марго Роби и Леонардо ди Каприо

Што се случува кога се собираат ѕвезди како Леонардо Ди Каприо, Марго Роби и Бред Пит? Чист пример на забава,…

Тамара Тодевска се сели од Македонија?!Шоу бизнис и трач
како ли без неа..

Тамара Тодевска се сели од Македонија?!

Македонската пејачка Тамара Тодевска последните неколку месеци постојано е актуелна во медиумите како поради позитивни, така и поради некои негативни…

Сара Хајленд се вериШоу бизнис и трач

Сара Хајленд се вери

Сара Хајленд и Велс Адамс се свршија. 28-годишната актерка од серијата „Modern Family“ го прифати предлогот за брак на 35-годишниот…

Лионел Меси фамилјарно ужива на КарибитеШоу бизнис и трач

Лионел Меси фамилјарно ужива на Карибите

Лионел Меси  издвои време за да помине со своето семејство. 32-годишниот фудбалер моментално ужива на Карибите заедно со сопругата Антонела и…

Бијонсе го објави новиот спот за „Spirit“Музика и филм

Бијонсе го објави новиот спот за „Spirit“

Бијонсе го објави спотот за „Spirit“, песната која ја сними за саундтракот за филмската верзија на „Кралот лав“. Во магичното…