Тифани Трамп шокирала со изгледот!Шоу бизнис и трач
како исфрлена од бура

Тифани Трамп шокирала со изгледот!

25-годишната ќерка на Доналд Трамп, Тифани Трамп, пристигнала во Црна Гора и се сместила во најскапиот хотел “Regent” во Тиват.…

Елизабет Харли изгледа извонредно и во шестата деценијаШоу бизнис и трач
изгледа извонредно!

Елизабет Харли изгледа извонредно и во шестата деценија

Познатата актерка Елизабет Харли неодамна го прославила 54-тиот роденден, а фотографиите кои ги објавила на социјалните мрежи докажуваат дека една…

Илон Маск во 2020-та ќе го поврзува човековиот мозок со компјутерЗанимливости
Уредот би се монтирал со помош на апарат кој личи на машина за шиење

Илон Маск во 2020-та ќе го поврзува човековиот мозок со компјутер

Четвртата, и најмалку позната компанија на бизнисменот и иноватор Илон Маск – “Неуралинк”, одржала презентација на која, за прв пат,…

Протекоа детали за новата генерација на BMW X6Авто-мото
предобар!

Протекоа детали за новата генерација на BMW X6

Ист, но значително подобар – третата генерација на BMW X6 ќе нуди фантастични перформанси и изглед поради кој „ќе се…

Објавен првиот трејлер за “Hustlers” со Џенифер Лопез и Карди БиМузика и филм
едвај чекаме

Објавен првиот трејлер за “Hustlers” со Џенифер Лопез и Карди Би

Откако кон почетокот на годината беше најавено филмското остварување “Hustlers” во кое Џенифер Лопез и Карди Би ќе се најдат…

Русите порачаа дека ќе го вратат Купер!Шоу бизнис и трач
ирина не смее да биде тажна

Русите порачаа дека ќе го вратат Купер!

Љубовниот триаголник, Ирина Шајк, Бредли Купер и Лејди Гага, изгледа дека посебно ги погодил Русите, кои се одлучни во намерата…

Game of Thrones со 32 номинации за Еми наградитеМузика и филм

Game of Thrones со 32 номинации за Еми наградите

Game of Thrones чие емитување заврши неодамна со прикажувањето на осмата и последна сезона, продолжува да урива рекорди. Имено серијата…

“Добри” и “лоши” масти – дали и кои треба да ги конзумирате секојдневно?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

“Добри” и “лоши” масти – дали и кои треба да ги конзумирате секојдневно?

Кога станува збор за правилната исхрана голем дел од активните вежбачи ја избегнуваат употребата на мастите како резултат на некои…

Руни со пофалби за работата на Јирген КлопСпорт
Изјава

Руни со пофалби за работата на Јирген Клоп

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед со пофалби кон Јирген Клоп за неговата работа. Германецот пристигна во 2015. година на Енфилд…

Атлетико Мадрид се договорил за трансфер на ТрипиеСпорт
Шпекулација

Атлетико Мадрид се договорил за трансфер на Трипие

Атлетико Мадрид во наредните денови треба да заврши со реконструкцијата во одбраната. Јорганџиите по завршувањето на сезоната останаа без Диего…