Ајфон има промени и останува без тоа по што е најпрепознатлив?!Мобилни и технологија
секојдневни промени

Ајфон има промени и останува без тоа по што е најпрепознатлив?!

Најновите генерации на Ајфон, односно од моделот „Х“ до денешните модели, можеби и се најпрепознатливи по својот “Notch” кој набрзо…

Леден коктел од кафе!Занимливости
Идеален е за започнување на денот или пак за после работа

Леден коктел од кафе!

Овој напиток ќе ве освежи на најдобар можен начин. Освен што разладува, ќе ви обезбеди доволна доза кофеин, а со…

Ѓоковиќ ја прифати поканата на Заев и ќе дојде во МакедонијаСпорт
Со нетрпение го очекуваме..

Ѓоковиќ ја прифати поканата на Заев и ќе дојде во Македонија

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ја прифати поканата на македонскиот премиер Зоран Заев да ја посети нашата земја. На…

Де Лихт го напушта Ајакс!Спорт
се знаеше тоа

Де Лихт го напушта Ајакс!

Младиот холандски фудбалер после одличната сезона во Ајакс доби неколку понуди од најголемите европски клубови, а на крајот се одлучи…

Новиот холивудски пар веќе живее заедно?!Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Новиот холивудски пар веќе живее заедно?!

Холивудскиот актер и режисер Бредли Купер и натаму се наоѓа во центар на вниманието откако ја прекина долгогодишната врска со…

Софија Ричи ги полуде фановите со безобразна танга-бикиниШоу бизнис и трач
Презгодна!

Софија Ричи ги полуде фановите со безобразна танга-бикини

Софија ги потресла социјалните мрежи кога споделила фотографија на која во топлес лежи на плажа, а оваа нејзина секси објава…

Ибрахимовиќ: Кам-бек би направил само во АјаксСпорт
Изјава

Ибрахимовиќ: Кам-бек би направил само во Ајакс

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се уште не размислува за заминување во пензија, бидејки се смета за кадарен, дека може уште…

Слушнете како звучи „Горе или доле“ во изведба на 2BEМузика и филм
Одлична изведба

Слушнете како звучи „Горе или доле“ во изведба на 2BE

Љупче Стојановски (вокал), Тино Стојановски (гитара) и Синиша Зукиќ (перкусии) од поп-рок триото „2ВЕ“ ја објавија својата преработка на новата песна на ДНК – Горе…

Ѓоковиќ го доби неверојатното финале и го освои својот 16-ти гренд слемСпорт
За историја

Ѓоковиќ го доби неверојатното финале и го освои својот 16-ти гренд слем

Новак Ѓоковиќ по петти пат во својата кариера се израдува на трофејот на Вимблдон, откако успеа да се врати од…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.07.2019

ОВЕН ЉУБОВ: Нема причина наивно да верувате во нечии ветувања или во ласкави комплименти кои ги добивате. Големиот емотивен занос знае…