8 видови на храна кои го забрзуваат опоравокот на заморените мускулиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

8 видови на храна кои го забрзуваат опоравокот на заморените мускули

Најчесто кога запазуваме што и колку јадеме, причината позади тоа е дека сакаме да намалиме вишокот на килограми или сакаме…

Роби Вилијамс проговори за своето мрачно минатоШоу бизнис и трач

Роби Вилијамс проговори за своето мрачно минато

Роби Вилијамс проговори за своето мрачно минато кога животот му бил многу поинаков отколку денес. Во тоа време, како што…

Семејството на Силвестер Сталоне ужива во ХрватскаШоу бизнис и трач

Семејството на Силвестер Сталоне ужива во Хрватска

Семејството на Силвестер Сталоне ужива во убавините на Хрватска. Сопруга на славниот актер, Џенифер Флавин, со нивните три ќерки Софија,…

Северина на плажа изгледа неверојатноШоу бизнис и трач
Згодна

Северина на плажа изгледа неверојатно

Северина во моментов е на одмор во Бодрум, Турција. На своите фанови им се пофали со фотографија од атрактивната дестинација.…

Неверојатна сезона на повидок во НБА, Вестбрук трејдуван во ХјустонСпорт
Ќе биде лудо

Неверојатна сезона на повидок во НБА, Вестбрук трејдуван во Хјустон

Оклахома и Хјустон направија трејд по кој Расел Вестбрук е испратен во Тандер во замена за Крис Пол и пикови…

Барселона платила 120 милиони евра за Гризман!?Спорт
Готово е

Барселона платила 120 милиони евра за Гризман!?

Како што пренесува француски Л’Екип, сагата околу трансферот на Антоан Гризман во Барселона заврши. Тоа за што се шпекулираше во…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.07.2019

ОВЕН ЉУБОВ: Партнерот се обидува да ви помогне или да ве расположи. Меѓутоа, вие реагирате на спротивен начин. РАБОТА: Почнувате со погрешни…

Луна Џогани допатува во Скопје од оваа причинаШоу бизнис и трач
Добар тим

Луна Џогани допатува во Скопје од оваа причина

Победничката на „Задруга 2“ Луна Џогани по излегувањето од реалното шоу не додржа и веднаш се упати кон нашата земја…