Епско полуфинале на Вимблдон, Надал и Федерер на мегданСпорт
Спектакл

Епско полуфинале на Вимблдон, Надал и Федерер на мегдан

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал денеска во четвртфиналето на Вимблдон лесно го совлада Сем Квериј и си закажа спектакл во полуфиналето…

Бијонсе ја објави новата песна „Spirit“Музика и филм
СЛУШНЕТЕ ЈА

Бијонсе ја објави новата песна „Spirit“

Бијонсе ја објави својата нова песна „Spirit“, која е дел од саундтракот на филмската верзија на „Кралот лав“. 37-годишната пејачка…

Кание Вест стана дел од милијардеритеМузика и филм

Кание Вест стана дел од милијардерите

Кaние Вест знае како да заработи пари. Не само од својата музика! Империјата на раперот базирана на линијата патики Yeezy,…

Форбс го откри актерот со најголема заработувачкаМузика и филм
ОЧЕКУВАНО

Форбс го откри актерот со најголема заработувачка

Џорџ Клуни е актерот кој се најде на прво место поради најголемата заработувачка за минатата година, објави магазинот „Форбс“. Ова делумно се…

Меланија Трамп,дама во тексасМода и убавина
НАВИСТИНА Е

Меланија Трамп,дама во тексас

Меланија учествуваше во дискусија за справување со опоидната епидемија во САД. Првата дама на САД со шик стајлинг ги привлекуваше…

Ново „оружје“ на Инстаграм во борбата против насилствотоМобилни и технологија
Супер

Ново „оружје“ на Инстаграм во борбата против насилството

Мотивирани од постојаната борба против сајбер насилството, луѓето во Instagram решија да тестираат нова опција која веројатно ќе биде имплементирана…

Ривалдо смета дека оваа година златната топка треба да ја добие МесиСпорт
Изјава

Ривалдо смета дека оваа година златната топка треба да ја добие Меси

Се чини дека одамна не постоела ваква дилема за тоа кој ќе ја освои Златната топка за најдобар фудбалер на…

Пике затајувал данок, ќе мора да плати 2.1 милиони евра на државатаСпорт
Шокантно

Пике затајувал данок, ќе мора да плати 2.1 милиони евра на државата

Фудбалерот на Барселона Жерар Пике на шпанските даночни власти ќе мора да им плати 2,1 милиони евра, соопшти судот во…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.07.2019

ОВЕН Одличен момент за нешто што со денови го одолговлекувате и конечно ќе го завршите. Првиот дел од денот е…