Не ви се тренира ? 8 стратегии за поголема мотивација!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Не ви се тренира ? 8 стратегии за поголема мотивација!

1. РАЗГЛЕДАЈТЕ ГИ ПОСТАВЕНИТЕ ЦЕЛИ Честа грешка која може да биде забележана кај почетниците е тоа што си поставуваат многу…

Солскјер се надева дека Де Хеа ќе го продолжи договоротСпорт
Изјава

Солскјер се надева дека Де Хеа ќе го продолжи договорот

Оле Гунар Солскјер денес одржа прес конференција во Австралија на која главна тема беше заминувањето или останувањето во клубот на…

Шампионот Вардар се засили со млад СловенецСпорт
Засилување

Шампионот Вардар се засили со млад Словенец

Младиот Словенец Домен Сикошек Пелко ги засили редовите на европскиот првак Вардар. 21-годишнот ракометар со црвено-црните потпишал едногодишен договор, со…

Симона Халеп и Серена Вилијамс се пласираа во полуфиналето на ВимблдонСпорт
Заслужено

Симона Халеп и Серена Вилијамс се пласираа во полуфиналето на Вимблдон

Симона Халеп стигна по вторпат до полуфиналето на Вимблдон, откако уште еднаш доминираше и стигна до 7:6(4)/6:1 победа над Кинеската…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.07.2019Спорт
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.07.2019

ОВЕН Овој ден ви носи голема ангажираност но и доста личности со кои ќе остварите интересни контакти. Можност за важна…

Ерос Рамацоти се разведуваМузика и филм
ХМММ

Ерос Рамацоти се разведува

Ерос Рамацоти ќе пристигне во Македонија сингл. Италијанскиот музичар објави дека се разведува од Марика Пелегринели, со која беше во…

Серена Вилијамс се најде на насловната на Harper’s BazaarМода и убавина
WOW

Серена Вилијамс се најде на насловната на Harper’s Bazaar

Серена Вилијамс се најде на насловната страница на августовското издание на Harper’s Bazaar. 37-годишната тенисерка смело позираше во златни креации за фотографиите…

Кендал Џенер се забавува на МиконосШоу бизнис и трач
ЛЕТО Е

Кендал Џенер се забавува на Миконос

Кендал Џенер одлета во Грција на летување со свои пријателки. 23-годишниот модел беше фотографиран додека се забавуваше со својата колешка…

Шарлиз Терон повторно дел од „Брзи и бесни”Музика и филм

Шарлиз Терон повторно дел од „Брзи и бесни”

Шарлиз Терон ќе ја повтори својата улога во „Брзи и бесни 9“, објави на Инстаграм глумецот Вин Дизел, главниот протагонист од претходните осум…