Елиф Елмас е во преговори за трансфер во НаполиСпорт
Шпекулација

Елиф Елмас е во преговори за трансфер во Наполи

Македонскиот репрезентативец и член на турски Фенербахче, Елиф Елмас е чекор поблиску од остварување на трансферот во Серија А. Како…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.07.2019

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

Измамени 10 милиони корисници со оваа апликацијаМобилни и технологија
Бидете претпазливи

Измамени 10 милиони корисници со оваа апликација

Иако од Google тврдат дека будно ги прегледуваат сите апликации пред тие да пристигнат на Play Store, се уште се…

Криси Тајген изгледа подобро од било когаШоу бизнис и трач
Фит

Криси Тајген изгледа подобро од било кога

Криси Тајген и нејзиниот сопруг Џон Леџенд со своите две деца и пријателите во моментов летуваат во Италија и привлекуваат…

Дизни ќе ја објави филмската верзија за МуланМузика и филм

Дизни ќе ја објави филмската верзија за Мулан

Дизни ќе ја објави филмската верзија за Мулан во пролет 2020-та година. Фановите едвај го чекаат ова остварување, а дотогаш…

Адријана Лима има љубовШоу бизнис и трач
НОВА ГОЛЕМА ЉУБОВ

Адријана Лима има љубов

Адријана Лима има нова љубов од Турција. Згодната Бразилка беше фотографирана со Емир Ујар на Миконос. 38-годишниот модел носеше долг…

Дуа Липа е во врска со Анвар ХадидШоу бизнис и трач
СО БРАТОТ НА ЏИЏИ И БЕЛА ХАДИД

Дуа Липа е во врска со Анвар Хадид

Дуа Липа и Анвар Хадид со бакнеж ја потврдија нивната врска пред јавноста. 23-годишната пејачка со потекло од Косово и…

Викторија и Дејвид Бекам прославија 20-годишнина од бракШоу бизнис и трач

Викторија и Дејвид Бекам прославија 20-годишнина од брак

Познатиот пар ја одбележа 20-годишнината од бракот со интимна вечера во Версај во Париз. 44-годишниот поранешен фудбалер и 45-годишната дизајнерка…

Шон Мендес и Камила Кабејо се во врскаМузика и филм
ОФИЦИЈАЛНО

Шон Мендес и Камила Кабејо се во врска

Со години наназад се шпекулира дека Шон Мендес и Камила Кабејо се во врска, а со објавувањето на нивниот заеднички…

Новиот трејлер за продолжението на „Maleficent“Музика и филм

Новиот трејлер за продолжението на „Maleficent“

Фановите на дизниевата бајка „Заспаната убавица“ добија можност да ѕирнат подлабоко во продолжението на „Maleficent“. Официјалниот трејлер ги следи настаните…