Home-made протеински барови со чоколадо и путер од кикирикиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Home-made протеински барови со чоколадо и путер од кикирики

Овие протеински барови кои може да ги приготвите сами дома имаат совршен вкус; исто како да го јадете вашиот омилен…

Реал со ултиматум до Герет БејлСпорт
Земи или остави

Реал со ултиматум до Герет Бејл

Откако Реал Мадрид веќе ги ангажираше Еден Азар, Лука Јовиќ и Родриго, од Кралскиот клуб решија да се ослободат од…

Хaли Бејли ќе ја глуми Ариел во „Малата сирена“Музика и филм
Фино

Хaли Бејли ќе ја глуми Ариел во „Малата сирена“

Дизниевиот хит „Малата сирена“ ќе добие филмска верзија, а веќе е избрана и актерката која ќе влезе во главната улога.…

Џенифер Лопез ја запозна својата двојничкаШоу бизнис и трач
Баш личат

Џенифер Лопез ја запозна својата двојничка

Џенифер Лопез ја пронашла својата двојничка, исто како и некои други славни дами. Пејачката Кони Пена неверојатно личи на Џеј…

Каваи Ленард кариерата ќе ја продолжи во ЛА КлиперсСпорт
Официјално

Каваи Ленард кариерата ќе ја продолжи во ЛА Клиперс

Најдобриот играч на Торонто, Каваи Ленард кариерата ќе ја продолжи во редовите на ЛА Клиперс, пренесува новинарот на ЕСПН, Адриен…

Лејди Гага се појави во пре-превисоки штиклиШоу бизнис и трач
Екстремно

Лејди Гага се појави во пре-превисоки штикли

Заштитен знак на Лејди Гага е театралноста и екстраваганцијата. Така беше и на нејзиното последно појавување. Сите очекуваа нешто чудно…

Извонредна изведба на „Ја излези Ѓурѓо“ од АмираМузика и филм
Секоја чест

Извонредна изведба на „Ја излези Ѓурѓо“ од Амира

Амира Медунјанин со оркестарот „Вечерња љубав“ во пулска Арена ја испеја познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“. На видеото проследете…

Мурињо ја одби највисоката понуда во кариератаСпорт
Семејството на прво место

Мурињо ја одби највисоката понуда во кариерата

Понекогаш не е се во парите…Жозе Мурињо ја одби најголемата понуда во историјата на фудбалот и нема да стане нов…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.07.2019

ОВЕН Делувате динамично, шармантно и хумористично, кога се изразувате себеси пред околината, па некој одтаму Ви испраќа позитивни и искрени…

Меланија Трамп доби статуа во СловенијаШоу бизнис и трач
ХМММ

Меланија Трамп доби статуа во Словенија

Првата дама на САД Меланија Трамп беше почестенa со дрвена статуа во природна големина во близина на градот Севница во…