Хајди Клум го привлече вниманието на Модната недела во ПаризШоу бизнис и трач
Згодна

Хајди Клум го привлече вниманието на Модната недела во Париз

Хајди Клум го привлече вниманието на Модната недела во Париз, каде што присуствуваше на една од ревиите. Германската убавица на…

Селин Дион не престанува да шокира со модните комбинацииШоу бизнис и трач

Селин Дион не престанува да шокира со модните комбинации

Селин Дион во последно време не престанува да шокира со својот изглед и модни комбинации. Истото се случи и овој…

Објавени попустите за Late Night Shopping во Skopje City MallНастани
Овој викенд сите во Skopje City Mall

Објавени попустите за Late Night Shopping во Skopje City Mall

Традиционално, но и иновативно и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе…

10те “заповеди” за фитнес исхраната – што, колку и кога ?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

10те “заповеди” за фитнес исхраната – што, колку и кога ?

Ако сакате да го однесете вашето тело на следното ниво, потребна ви е дисциплина во кујната! Начинот на исхрана е…

Мбапе потврди дека и наредната сезона ќе биде дел од ПСЖСпорт
Дефинитивно

Мбапе потврди дека и наредната сезона ќе биде дел од ПСЖ

Еден од најдобрите млади фудбалери на денешницата, ѕвездата на ПСЖ Килијан Мбапе објави фотографија со новиот дрес на клубот и…

Герет Бејл планира до крај да го испочитува договорот со РеалСпорт
Сепак останува

Герет Бејл планира до крај да го испочитува договорот со Реал

Герет Бејл јасно им ставил на знаење на раководството и стручниот штаб на Реал дека нема намера да си замине…

Бразил го доби големото јужноамериканско дербиСпорт
Заслужено

Бразил го доби големото јужноамериканско дерби

Репрезентацијата на Бразил е прв финалист на Копа Америка по победата во најголемото јужноамериканско дерби против Аргентина со 2-0. Стрелци…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.07.2019

ОВЕН Денес околностите ви одат од рака и ќе се отворат некои можности иако не сте се надевале. Пред вас…

Селена Гомез провокативна на плажаШоу бизнис и трач
ЛЕТО Е

Селена Гомез провокативна на плажа

Селена Гомез со своите пријателки ужива на песочните плажи во Мексико. Тие се релаксирааа во хотелот „Four Seasons“. Славната пејачка и актерка…

Никол Шерцингер го прослави роденденот на ХаваиМузика и филм
УЖИВА

Никол Шерцингер го прослави роденденот на Хаваи

Атрактивната ѕвезда и поранешна членка на групата The Pussycat Dolls го прослави својот 41-ви роденден на Хаваи. Таа во друштво…