Војвотката Кетрин присуствуваше на натпревар на ВимблдонШоу бизнис и трач

Војвотката Кетрин присуствуваше на натпревар на Вимблдон

Војвотката Кетрин од трибините навива на Вимблдон. 37-годишната припадничка на британското кралско семејство се појави на престижниот тениски турнир во…

Никол Шерцингер објави фотографии од летниот одморНастани
МАКСИМАЛНО УЖИВАЊЕ

Никол Шерцингер објави фотографии од летниот одмор

Никол Шерцингер во изминатите две недели уживаше во Италија. 41-годишната пејачка постојано споделуваше фотографии од своите летни авантури и мамеше…

Селин Дион мами погледи во ПаризМода и убавина
МОДНА ИКОНА

Селин Дион мами погледи во Париз

Селин Дион деновиве врти многу објективи и погледи кон себе во Париз. Со необичните модни комбинации, музичката дива привлекува големо…

Луисана Лопилато ужива во прекрасната ИталијаШоу бизнис и трач
ФАМИЛИЈАРНО

Луисана Лопилато ужива во прекрасната Италија

Луисана Лопилато и Мајкл Бубле се релаксираа во Италија по крајот на неговата европска турнеја. Аргентинската актерка, позната кај нас…

Рафаел Бенитез за рекордна сума стана тренер во КинаСпорт
Трансфер

Рафаел Бенитез за рекордна сума стана тренер во Кина

Рафаел Бенитез официјално стана тренер на кинескиот клуб Далијан Јифанг. Бенитез пред една недела го напушти Њукасл, откако не успеа…

ВО ПЕТОК LATE NIGHT SHOPPING ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!Настани

ВО ПЕТОК LATE NIGHT SHOPPING ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!

Традиционално, но и иновативно и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе…

Мајли Сајрус доаѓа во Косово, ќе настапува на фестивал во ПриштинаШоу бизнис и трач

Мајли Сајрус доаѓа во Косово, ќе настапува на фестивал во Приштина

Мајли Сајрус ова лето ќе настапува на фестивалот Сани хил кој ќе се одржи од 2 до 4 август во…

Пријовиќ позира во бикини четири месеци по породувањетоШоу бизнис и трач
Згодничка

Пријовиќ позира во бикини четири месеци по породувањето

Неколку месеци по породувањето, Пријовиќ полека се врати на музичката сцена односно издаде две песни. По излегувањето на песните, Александра замина…

Каде и со кого ќе живее ќеркичката на Ирина и БредлиШоу бизнис и трач

Каде и со кого ќе живее ќеркичката на Ирина и Бредли

Додека на почетокот се зборуваше дека актерот Бредли Купер и манекенката Ирина Шајк се разделиле на мирен начин, сега кружат…

Мараја Кери се лекува од биполарно пореметувањеШоу бизнис и трач

Мараја Кери се лекува од биполарно пореметување

Мараја Кери и Деми Ловато се само некои од тие кои се изјаснија дека боледуваат од оваа хронична болест, која…