Како конзумирањето на вода ги подобрува вашите перформанси и физичкиот изглед ?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Како конзумирањето на вода ги подобрува вашите перформанси и физичкиот изглед ?

Многумина од нас не знаат колку вода конзумираат во текот на еден ден. Мал процент од нас одвојуваат време за…

Гонзало Игуаин повторно се враќа во ЈувентусСпорт
Камбек

Гонзало Игуаин повторно се враќа во Јувентус

Гонзало Игуаин се врати во Јувентус, откако изминатите шест месеци ги мина како позајмен играч во Челси. Аргентинецот минатото лето…

Бруклин Нетс спремаат страшна екипа за новата сезонаСпорт
Во најава

Бруклин Нетс спремаат страшна екипа за новата сезона

Бруклин Нетс очигледно имаат одличен проект во најава. По Кајри Ирвинг, во екипата најверојатно пристигнува и големата ѕвезда Кевин Дурент…

Федерер смета дека Меси е најдобриот фудбалер во светотСпорт
Изјава

Федерер смета дека Меси е најдобриот фудбалер во светот

Роџер Федерер го пофали капитенот на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лео Меси за неговата визија на теренот. 37-годишниот Федерер,…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.07.2019

ОВЕН Многу писма, повици и мејлови може да стигнат од различни страни и да ви донесат одлични вести и информации.…