Манчестер Јунајтед сериозно заинтересиран за ДиабалаСпорт
Во преговори

Манчестер Јунајтед сериозно заинтересиран за Диабала

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала се чини дека е на излезните врати на торински Јувентус. За услугите на Дибала се интересира…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 31.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 31.07.2019

ОВЕН Денес може да добиете интересни предлози за кои вреди да размислите. Можно е да постојат некои препреки за се…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.07.2019

ОВЕН Можеби и самите сте виновни за проблематиката која моментално ви е актуелна. Во секој случај тешко ќе се фокусирате…

Бергузар и Халит го очекуваат второто детеШоу бизнис и трач
Убави вести

Бергузар и Халит го очекуваат второто дете

Турските новинари шпекулираат дека познатата турска актерка Бергузар Корел е повторно бремена со својот уште попопуларен сопруг Халит Ергенч. Актерката…

Фотографија од Вилијам и Кејт која никогаш не смеела да се најде во јавностаШоу бизнис и трач
И тие се луѓе

Фотографија од Вилијам и Кејт која никогаш не смеела да се најде во јавноста

Иако тоа не е случај со Кејт и Вилијам,правилата во кралското семејство налага нивните членови да не бидат како останатите…

Оваа е Листата на богатите на инстаграм за 2019Шоу бизнис и трач
Очекувано

Оваа е Листата на богатите на инстаграм за 2019

Instagram „Листaтa на богатите 2019“ се заснова на тоа колку еден корисник може да наплати и заработи од една објава,…

Јаткасти плодови и семиња – перфектен нутритивен избор за секој активен спортистЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Јаткасти плодови и семиња – перфектен нутритивен избор за секој активен спортист

Јаткастите плодови и семињата претставуваат одличен извор на храна за сите активни вежбачи бидејќи содржат голема количина на минерали, витамини,…

Ромелу Лукаку се поблиску до трансфер во Интер?Спорт
Драмата продолжува

Ромелу Лукаку се поблиску до трансфер во Интер?

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед отпатуваа за Норвешка каде ги очекува пријателски меч против Кристианштад. Црвените ѓаволи влегуваат во финалните подготовки…

Јовиќ нема да биде подготвен за стартот на новата сезонаСпорт
Лоши вести

Јовиќ нема да биде подготвен за стартот на новата сезона

Екипата на Реал Мадрид како да ја фати некое проклетство па од меч во меч во рамки на подготовките се…

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџиниШоу бизнис и трач
Упс..

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџини

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџини. Автомобилот бил паркиран покрај базен, па старлетата не можела да запре и ламборџинито завршило…