5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување мастиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување масти

Следните 5 оброци имаат едно нешто заедничко – Тие се перфектни,  не содржат непотребни калории и се идеални за зголемување…

Леброн Џејмс му го отстапи дресот со број 23 на Ентони ДејвисСпорт
Интересно

Леброн Џејмс му го отстапи дресот со број 23 на Ентони Дејвис

Ентони Дејвис е првото големо засилување за тимот на Лос Анџелес Лејкерс за наредната сезона, засилување кое на најдобар можен…

Сари го навреди својот поранешен клубСпорт
Низок удар

Сари го навреди својот поранешен клуб

Довчерашниот менаџер на Челси, Маурицио Сари го даде првото интервју како тренер на Јувентус и веднаш го навреди својот поранешен…

Бразил се пласираше во полуфиналето на Копа АмерикаСпорт
Едвај

Бразил се пласираше во полуфиналето на Копа Америка

Бразил е првиот полу-финалист на Копа Америка 2019. Бразилците дури по изведувањето на пенали успеаја да го скршат Парагвај. Натпреварот…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.06.2019

ОВЕН Деловната средба поттикнува атмосфера на психолошка тензија или во настојување да се промени нечие мислење. Во деловното ривалство со…