Меланија Трамп во жолт комбинезонМода и убавина
МОДЕРНА ПРВА ДАМА

Меланија Трамп во жолт комбинезон

Меланија Трамп му се придружи на Доналд на политички настан во Орландо. Првата дама на САД беше магнет за погледи…

Миранда Кер е шармантна трудницаМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Миранда Кер е шармантна трудница

Миранда Кер го одбележа лансирањето на својата нова колекција органски козметички производи со забава покрај базен. Свечената прослава се одржа…

11 интересни факти за она нешто што секојдневно го уживате: Сладоледот!Здравје и Фитнес

11 интересни факти за она нешто што секојдневно го уживате: Сладоледот!

За некого претставува дочекување на летото, за некого е комплетно уживање и задоволство, за некого будење на сите сетила… некои…

Кајли Џенер непрепознатлива на папарацо фотографиитеШоу бизнис и трач
Зар е можно

Кајли Џенер непрепознатлива на папарацо фотографиите

Кајли Џенер на Инстаграм објавува фотографии на кои изгледа совршено. Дотерана, нашминкана, со средена коса, таа важи за една од…

Леброн Џејмс го потврди учеството во „Space Jam 2“Музика и филм

Леброн Џејмс го потврди учеството во „Space Jam 2“

Леброн Џејмс го потврди учеството во „Space Jam 2“ – продолжението на филмскиот хит со Мајкл Џордан од 1996 година.…

Како изгледаат 200 калории од различни, популарни видови на храна ?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Како изгледаат 200 калории од различни, популарни видови на храна ?

200 калории од јаболко   200 калории од авокадо   200 калории од моркови   200 калории од брокули  …

Јувентус сака да го врати Буфон во своите редовиСпорт
Се враќа

Јувентус сака да го врати Буфон во своите редови

Џанлуиџи Буфон е пред враќање во редовите на торински Јувентус. 41-годишниот Буфон откако го напушти тимот на ПСЖ, засега не…

Мурињо не сака да биде тренер на Њукасл!Спорт
Искрено

Мурињо не сака да биде тренер на Њукасл!

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо веднаш се откажа од можноста да го води Њукасл идната сезона откако беше спомнат како еден…

Лукаку сака во Интер,трансферот се по извесенСпорт
Се договорија?

Лукаку сака во Интер,трансферот се по извесен

Интер е сериозно заинтересиран за услугите на белгискиот напаѓач и Нераѕурите прават се што е во нивна моќ да го…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.06.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…