Дара Бубамара ја блокираше Северина на социјалните мрежиШоу бизнис и трач

Дара Бубамара ја блокираше Северина на социјалните мрежи

Дара Бубамара наводно многу се налутила на една нејзина другарка Северина Којиќ бидејќи наводно ја изневерила кога најмногу и требала.…

Памела Андерсон искрено проговори за фудбалерот Адил РамиШоу бизнис и трач
ХМММ...

Памела Андерсон искрено проговори за фудбалерот Адил Рами

Памела Андерсон со скршено срце објави дека ставила крај на врската со Адил Рами поради неверство. 51-годишниот модел на Instagram…

Рита Ора, Тиесто и Џонас Блу гомобјавија новиот спот за „Ritual“Музика и филм
НОВ ЛЕТЕН ХИТ

Рита Ора, Тиесто и Џонас Блу гомобјавија новиот спот за „Ritual“

Рита Ора, Тиесто и Џонас Блу имаат летен хит. Нивната забавна песна „Ritual“ доби и спот во кој Ора танцува…

5 начини како да го намалите мускулниот заморЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

5 начини како да го намалите мускулниот замор

Силното воспаление не секогаш е индикатор за мускулен раст. Во оваа статија нема да ја дискутираме причината за воспалението на…

Tоплото кафе е најдобриот пијалак за летните деновиЗдравје и Фитнес

Tоплото кафе е најдобриот пијалак за летните денови

Факт е дека жешките денови не` тераат да посегнеме по некој освежителен и студен пијалак. Но, според едно истражување од…

Јанис Антетокумпо е МВП на регуларниот дел од НБА сезонатаСпорт
Емотивно

Јанис Антетокумпо е МВП на регуларниот дел од НБА сезоната

Јанис Антетокумпо, по одличната сезона во НБА, ја доби престижната МВП награда, што е сигурно огромно признание за неговиот труд…

Јелена Карлеуша објави фотографија без шминка и со омилената фризураШоу бизнис и трач
Повторно со нов имиџ

Јелена Карлеуша објави фотографија без шминка и со омилената фризура

Јелена Карлеуша ги изненади фановите откако сподели фотографија на својот Instagram на која нема ниту грам шминка на себе. Имено…

Алис Купер и Шерил Годар имаат направено „пакт за умирачка“Шоу бизнис и трач
Бизарно

Алис Купер и Шерил Годар имаат направено „пакт за умирачка“

Алис Купер откри дека со својата сопруга Шерил Годар имаат направено „пакт за умирачка“ според кој, кога ќе дојде време,…

Поранешниот фудбалски тренер итно хоспитализиран. Таткото на Наташа Беквалац доживеа инфарктШоу бизнис и трач
Со помин

Поранешниот фудбалски тренер итно хоспитализиран. Таткото на Наташа Беквалац доживеа инфаркт

Таткото на српската пејачка Наташа Беквалац и познатиот фудбалски тренер Драгољуб Беквалац доживеал срцев удар поради што бил хоспитализиран во…

Христијан со кавер верзија на „Нека боли“Музика и филм
Одлична изведба

Христијан со кавер верзија на „Нека боли“

Христијан Тришоски на својот официјален YouTube канал ја објави првата од вкупно три преработки на големи регионални хитови со кои…