Рада Манојловиќ е труднаШоу бизнис и трач

Рада Манојловиќ е трудна

Шокот од тајната веридба на Раде Манојловиќ за Харис Берковиќ не траеше долго. Причината е брзо закажаната свадба заради наводната…

10 здрави видови на храна кои мора да ги конзумирате редовноЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

10 здрави видови на храна кои мора да ги конзумирате редовно

Конзумирањето на правилната храна за хранење на вашите мускули и да обезбедите доволно енергија за физичкиот напор кој го практикувате…

ЕХФ одлучи, Еурофарм Работник ја доби вајлд картата за учество во ЛШСпорт
Браво

ЕХФ одлучи, Еурофарм Работник ја доби вајлд картата за учество во ЛШ

Битолскиот колектив Еурофарм Работник успеа да дојде до невозможното за кое пред неколку дена веруваа дека нема да го остварат,…

Џесика Алба блесна на црвениот тепих во Монте КарлоМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Џесика Алба блесна на црвениот тепих во Монте Карло

Џесика Алба присуствуваше на 59. издание на Телевизискиот фестивал во Монте Карло за да ја промовира својата нова серија „L.A.’s…

Јелена Карлеуша и сопругата на Џастин Бибер блеснаа во скоро идентичен фустанШоу бизнис и трач
Пректрасни се двете

Јелена Карлеуша и сопругата на Џастин Бибер блеснаа во скоро идентичен фустан

Вечерва во студиото на Кошутњак во тек е финалната емисија од оваа сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Последна…

Шекил О’Нил со свое видување за тоа кој е најдобар играч во моментовСпорт
Интересно

Шекил О’Нил со свое видување за тоа кој е најдобар играч во моментов

Шекил О’Нил е еден од играчите кој одбележа една ера во НБА лигата, играч за кој многумина сметаат дека е…

Павел Атман е нов ракометар на ВардарСпорт
Официјално

Павел Атман е нов ракометар на Вардар

Некогашниот ас на РК Металург, Павел Атман, на голема врата се враќа во Македонија, овој пат во шампионскиот колектив на…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.06.2019

ОВЕН Уживате во контактите со различни луѓе. Разновидноста денес ве поттикнува да размислувате. Денешните обврски ви се хаотични. Повеќе се…