Дакота Џонсон повторно синглШоу бизнис и трач

Дакота Џонсон повторно сингл

Фронтменот на британската група „Колдплеј“, Крис Мартин и американската актерка Дакота Џонсон се разделиле по 20-месечна врска. Според извор од…

Шакира ги покажа своите облиниМода и убавина

Шакира ги покажа своите облини

Светската музичка ѕвезда Шакира ги покажа новите бикини кој сама ги дизајнирала. 42 годишната сопруга на шпанскиот фудбалски ас Џерард…

Познати добитниците на MTV филмските наградиМузика и филм

Познати добитниците на MTV филмските награди

Суперхеројската продукција „Avengers: Endgame“ доминираше на филмските и телевизиските награди на MTV, кои беа доделени синоќа во Санта Моника, Калифорнија.…

Адел има нов имиџМода и убавина
WOW

Адел има нов имиџ

Славната пејачка Адел неодамна се разведе од сопругот Сајмон Конецки и едвај да личи на себе по разделбата. Имено наместо…

Кејт и Вилијам доживеаа сообраќајна несреќаШоу бизнис и трач

Кејт и Вилијам доживеаа сообраќајна несреќа

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се упатиле на церемонијата „Queen for the order od the Garter“ во дворецот Виндзор, кога…