Оваа девоојка заработи милиони истрчувајќи на теренот на натпреварот меѓу Ливерпул и ТотенхемШоу бизнис и трач

Оваа девоојка заработи милиони истрчувајќи на теренот на натпреварот меѓу Ливерпул и Тотенхем

Кинси Волански стана вистинска ѕвезда ширум светот откако се појави на теренот на финалето во Лигата на шампионите оваа година…

Вељко Ражнатовиќ не ја испушта вереницата од преграткиШоу бизнис и трач
Уживаат во Барселона

Вељко Ражнатовиќ не ја испушта вереницата од прегратки

Вељко Ражнатовиќ ја пронајде девојката со која сака да го помине својот живот. Со Богдана Родиќ се сврши и на…

Адел по разводот драстично ослабеШоу бизнис и трач

Адел по разводот драстично ослабе

Адел неодамна се разведе од сопругот Сајмон Конецки и едвај да личи на себе по разделбата. Адел буквално се преполовила…

Samsung Galaxy Note 10 ќе биде претставен во аавгустМобилни и технологија

Samsung Galaxy Note 10 ќе биде претставен во аавгуст

Извори блиски до Samsung тврдат дека јужнокорејската компанија ќе го претстави новиот смартфон Galaxy Note 10 на 7 август во…

Првиот македонски електричен автомобил на страниците на The New York TimesАвто-мото

Првиот македонски електричен автомобил на страниците на The New York Times

Првиот електричен автомобил ЗАС Г20 произведен и развиен во нашата земја се најде на страниците на „„Њујорк тајмс“ опишувајќи го…

7 најчести грешки кои ги прават почетниците во теретанаЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

7 најчести грешки кои ги прават почетниците во теретана

Бодибилдингот не е комплексен како науката или изведување на операција на мозокот, но процесот на формирање на мускул, стекнување на…

Киријос не престанува да го провоцира ЃоковиќСпорт
Контроверзен

Киријос не престанува да го провоцира Ѓоковиќ

Австралискиот тенисер не престанува да дава изјави за Новак Ѓоковиќ, но и за Рафаел Надал и Роџер Федерер со кои…

Марко Џампаоло седнува на жешката клупа на МиланСпорт
Официјално

Марко Џампаоло седнува на жешката клупа на Милан

После бројните шпекулации околу тоа кој ќе го наследи Гатузо на тренерската позиција во Милан, сега стана конечно јасно –…

Лампард ќе биде новиот тренер на Челси!?Спорт
Шпекулација

Лампард ќе биде новиот тренер на Челси!?

Челси на крајот на сезоната остана без тренер, откако Маурицио Сари реши да се врати во Италија и да го…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.06.2019

ОВЕН Можете да бидете опседнати со наоѓање на вистинската цел во животот. Иако можеби не сакате да го признаете тоа,…