Војвотката Кетрин во стајлинг инспириран од принцезата ДијанаМода и убавина
ШТО ДА НЕ

Војвотката Кетрин во стајлинг инспириран од принцезата Дијана

Војвотката Кетрин беше меѓу префинетите гости на церемонијата по повод одликувањето на шпанскиот и холандскиот крал со титулата „Knight of…

Ријана ја отвори својата Fenty продавницаМода и убавина
ПОВТОРНО УСПЕШЕН БИЗНИС

Ријана ја отвори својата Fenty продавница

Иако доцнеше 3 часа на отворањето на нејзината продавница Fenty во Њујорк, Ријана пристигна со стил на настанот, каде нетрпеливо…

Наташа Беквалац ја промени бојата на косаШоу бизнис и трач

Наташа Беквалац ја промени бојата на коса

Наташа Беквалац повторно и се врати на старата фризура која ја имаше на почетокот на својата кариера. Многумина се разочараа од…

Само Викторија Бекам го прекрши препорачан дрес код На свадбата на РамосШоу бизнис и трач

Само Викторија Бекам го прекрши препорачан дрес код На свадбата на Рамос

На свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио, кои стапија во брак во неделата, за гостите бил предвиден дрес код.…

„ВЛЕЗ“ – првиот регионален фестивал на популарна музикаМузика и филм

„ВЛЕЗ“ – првиот регионален фестивал на популарна музика

Од 11 до 13 јули на Белградскиот саем во Белград, на отворено , ќе се одржи првиот премиум фестивал на…

Лила Филиповска во жолто бикини ги покажа атрактивните облиниШоу бизнис и трач
Најјака

Лила Филиповска во жолто бикини ги покажа атрактивните облини

Лила Филиповска ја отвори летната сезона и блесна во секси жолти бикини. Лила  покажа дека располага со совршено тело на…

Здравјето пред се – 6 видови на храна кои помагаат за превенција од ракЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Здравјето пред се – 6 видови на храна кои помагаат за превенција од рак

Иако храната е “горивото” за многу процеси во телото, еден од нив е и енергијата која ни ја дава која…

Мурињо има желба да биде селекторСпорт
Изјава

Мурињо има желба да биде селектор

Откако пред неколку месеци доби отказ од Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо и натаму е во потрага по својот нов клуб.…

Нова победа на Федерер во првото коло на турнирот во ХалеСпорт
Не се дава

Нова победа на Федерер во првото коло на турнирот во Хале

Роџер Федерер се пласираше во второто коло на тенискиот турнир од серијата 500 во Хале, Германија откако денеска со 2-0…

Пандев го продолжи договорот со ЏеноваСпорт
Секоја чест

Пандев го продолжи договорот со Џенова

Фудбалерот со најмногу настапи во македонската репрезентација Горан Пандев одлучи да ја продолжи својата играчка кариера иако летово ќе наполни…