Зошто вашиот тренер упорно ви забранува алкохол?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Зошто вашиот тренер упорно ви забранува алкохол?

Редовни сте на тренинзи и се трудите да се придржувате кон режимот за исхрана, но вашиот тренер сепак има забелешки…

Емина Јаховиќ го промени имиџотШоу бизнис и трач

Емина Јаховиќ го промени имиџот

Емина Јаховиќ ги воодушеви фановите на социјалните мрежи со својот нов имиџ. Емина ја промени својата боја на коса за…

Реал сака да го доведе Погба што поскороСпорт
Им се брза

Реал сака да го доведе Погба што поскоро

Од Манчестер Јунајтед јасно порачаа дека Пол Погба немаат намери да го продадат. Па така Оле Гунар Солскјер изјави дека…

Камерата сними како Меган се обидува да му се обрати на Хари, но тој не реагираШоу бизнис и трач

Камерата сними како Меган се обидува да му се обрати на Хари, но тој не реагира

Меган и Хари досега немаа ситуација во јавноста што се чинеше дека нешто не е во ред меѓу нив, или…

Нема промени на врвот на новата АТП листаСпорт
Нема новости

Нема промени на врвот на новата АТП листа

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го задржа првото место на најновата АТП листа. Зад него, на втората позиција е Шпанецот Рафаел…

Наоми Кембел позираше во пустинаШоу бизнис и трач
Уште си е згодна

Наоми Кембел позираше во пустина

Наоми Кемпбел и во петтата деценија изгледа заводливо. Славната британска манекенка се пофали на „Инстаграм“ дека е во топ-форма и…

Рамос им забрани една работа на гостите на свадбатаШоу бизнис и трач
Нека им е со среќа

Рамос им забрани една работа на гостите на свадбата

Серхио Рамос се ожени со неговата долгогодишна партнерка Пилар Рубио. Двојката се венчаше во катедрала во Севиља, а на свеченоста…

Маурицио Сари е нов тренер на ЈувентусСпорт
Официјално

Маурицио Сари е нов тренер на Јувентус

Она што со денови се шпекулираше во спортската јавност во Италија и Англија, ова попладне доби и официјална потврда од…

Ирина Шајк сексапилна на ревија на ВерсачеМода и убавина
WOW

Ирина Шајк сексапилна на ревија на Версаче

Ирина Шајк се фокусира на работните ангажмани по веста за разделба од Бредли Купер. Убавата Русинка деновиве престојуваше во Италија…

Сестрата на Дуа Липа заплива во дизајнерските водиНастани

Сестрата на Дуа Липа заплива во дизајнерските води

18-годишната сестра на Дуа Липа креираше модна колекција во соработка со брендот Nasty Gal. Колекцијата се состои од 30 модели…