5 здрави начини да го контролирате апетитотЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 здрави начини да го контролирате апетитот

Само што јадевте пред 30 минути и повторно сте гладни. Оброкот  од 200 калории (првиот од шесте) едноставно не ви…

Лејкерси со одлична понуда за Ентони ДејвисСпорт
Трансфер

Лејкерси со одлична понуда за Ентони Дејвис

Јасно е дека Ентони Дејвис ќе си замине од редовите на Њу Орлеанс ова лето и од следната сезона ќе…

Гризман наредната сезона дефинитивно ќе игра во БарселонаСпорт
Интересно

Гризман наредната сезона дефинитивно ќе игра во Барселона

Откако соопшти дека по крајот на оваа сезона ќе го напушти Атлетико Мадрид, веднаш шпанските медиуми започнаа да шпекулираат околу…

Дизајнерката Ирина Тошева ја претстави летната колекција “Eunoia” преку артистички едиторијал со моќна поракаМода и убавина

Дизајнерката Ирина Тошева ја претстави летната колекција “Eunoia” преку артистички едиторијал со моќна порака

Во годината кога гласно се зборува за важноста на менталното здравје, есенцијалната улога на уметноста во емоционална благосостојба на секоја…

Гвардиола смета дека Реал направил фантастичен потег со трансферот на АзарСпорт
Изјава

Гвардиола смета дека Реал направил фантастичен потег со трансферот на Азар

Тренерот на англискиот шампион Манчестер Сити и поранешен фудбалер и тренер на Барселона, Пеп Гвардиола, смета дека лутиот ривал на…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.06.2019

ОВЕН Овој ден ви носи голема ангажираност но и доста личности со кои ќе остварите интересни контакти. Можност за важна…