Неопходни и најважни хранливи материи!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Неопходни и најважни хранливи материи!

Тоа се оние што организмот не може да ги синтетизира од други хемиски соединенија. Тие се внесуваат однадвор. Есенцијални  аминокиселини…

Манчестер Јунајтед тргнува по потписот на РакитиќСпорт
Шпекулација

Манчестер Јунајтед тргнува по потписот на Ракитиќ

Манчестер Јунајтед ова лето ќе има голема промена во составот, се шпекулира дека од Олд Трафорд ќе си заминат Пол…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.06.2019

ОВЕН Во текот на денот ќе се појават некои двоумења во врска со некоја личност. Не сте сигурни како да…

Ферари поднесе жалба до ФИА за казната на ФетелАвто-мото
Се жалат

Ферари поднесе жалба до ФИА за казната на Фетел

Тимот на Ферари реши да поднесе жалба до ФИА по одлуката нивниот возач, Германецот Себастијан Фетел, на трката за Големата награда…

Ким Кардашијан сподели фотографија од малиот син ПсалмШоу бизнис и трач

Ким Кардашијан сподели фотографија од малиот син Псалм

Ким Кардашијан и Кание Вест пред еден месец го добија синот Псалм. 38-годишната ѕвезда од „Keeping Up with the Kardashians“ …

Кристен врати на коментарот околу осетливоста за неплодностаШоу бизнис и трач

Кристен врати на коментарот околу осетливоста за неплодноста

Без да размислат колку тоа може да биде лошо иако се добронамерни, луѓето често прашуваат „Дали си бремена“? Криси Тиген…

Ристе Ристески со нова песна, нов летен хитМузика и филм

Ристе Ристески со нова песна, нов летен хит

Ристе Ристески ја објави својата трета студиска песна со наслов „Како ли се она зове“ заедно со видеозапис на својот…

Карлеуша конечно соопшти кој е крив за разводотШоу бизнис и трач

Карлеуша конечно соопшти кој е крив за разводот

 Јелена Карлеуша првпат  пред ТВ екраните проговори за бракот со фудбалерот Душко Тошиќ. Минатиот месеци, Јелена често беше на мета…