10 совети за УСПЕШНО водење на здрав начин на животЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

10 совети за УСПЕШНО водење на здрав начин на живот

Многумина се трудат да јадат онака како што треба, некои за да ги симнат неколкуте килограми кои ги ставиле за…

Заврши авантурата на Буфон во ПСЖСпорт
Изјава

Заврши авантурата на Буфон во ПСЖ

Џанлуиџи Буфон пристигна во ПСЖ минатото лето откако му истече договорот со Јувентус, а по само една сезона, тој веќе…

Нејмар доживеа уште една тешка повредаСпорт
Катастрофа

Нејмар доживеа уште една тешка повреда

Бразилската супер ѕвезда Нејмар доживеа голема повреда на пријателскиот натпревар синоќа против селекцијата на Катар, а повредата доаѓа во најнезгоден…

Овој викенд 3Х3 2K19 во SKOPJE CITY MALLПРЕС

Овој викенд 3Х3 2K19 во SKOPJE CITY MALL

Стартува претстојната 3х3 сезона во Македонија, а воведниот турнир е билет за големата сцена. Шеснаесет екипи во машка конкуренција ќе се…

Торонто ги совлада шампионите на гостински терен и поведе со 2-1!Спорт
Си газат

Торонто ги совлада шампионите на гостински терен и поведе со 2-1!

Кошаркарите на Торонто Репторс синоќа го совладаа Голден Стејт Вориорс во Оракл Арена со резултат 123:109 и поведоа со 2:1…

Модата на модните награди CFDA 2019Мода и убавина

Модата на модните награди CFDA 2019

Манифестацијата по повод доделувањето на наградите на Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA) се нарекува и „модни Оскари“, но…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 06.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 06.06.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расчистите некоја ситуација или нешто…

Џенифер Лопез  ја прими наградата „модна икона“Мода и убавина
ЧЕСТИТКИ

Џенифер Лопез ја прими наградата „модна икона“

Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA) официјално ја прогласи Џенифер Лопез за „Модна икона“. 49-годишната пејачка и актерка ја…