BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕМузика и филм
Аволон најјаки!

BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕ

Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во…

5 видови на храна кои го забрзуваат метаболизмотЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 видови на храна кои го забрзуваат метаболизмот

Да, можеби генетиката придонесува за типот и перформансот на метаболизмот, но може да обезбедите метаболички буст со конзумирање на одредени,…

Почина Ленарт Јохансон – креаторот на ЛШ!Спорт
Шокантно

Почина Ленарт Јохансон – креаторот на ЛШ!

Поранешиот долгогодишен претседател на УЕФА, и човекот кој во 1992 година го надгледуваше формирањето на Лигата на шампионите, почина на…

Хамес Родригез не е повеќе член на Баерн МинхенСпорт
Се разделуваат

Хамес Родригез не е повеќе член на Баерн Минхен

Од управата на Баерн Минхен потврдија дека Хамес Родригез ќе го напушти клубот во текот на ова лето. Одлуката беше…

Лука Јовиќ е нов фудбалер на Реал МадридСпорт
Официјално

Лука Јовиќ е нов фудбалер на Реал Мадрид

Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ е нов фудбалер на Реал Мадрид и идната сезона ќе се обиде да ја надополни дубиозата…

Прекинато производството на Нутела!?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Прекинато производството на Нутела!?

Производство на нутела во најголемата фабрика во светот којашто се наоѓа во северниот дел на Франција, е блокирано веќе една…

Џенифер Анистон во комбинација која излезе од модаШоу бизнис и трач
Модна утка

Џенифер Анистон во комбинација која излезе од мода

Џенифер Анистон се најде на мета на критики за нејзиниот изглед. Обично критичарите ја фалат, но сега признаваат дека ова…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.06.2019

ОВЕН Можете да бидете опседнати со наоѓање на вистинската цел во животот. Иако можеби не сакате да го признаете тоа,…

Експлозии при снимањето на „Бонд 25“Музика и филм

Експлозии при снимањето на „Бонд 25“

Три силни експлозии одекнаа при снимањето на најновиот, 25. филм за Џејмс Бонд, во коишто повредени се неколку членови од…

Франц од Нокаут стана таткоШоу бизнис и трач

Франц од Нокаут стана татко

Владимир Крстевски – Франц има за што да се радува. Поранешниот член на групата Нокаут стана татко. Македонскиот музичар и…