Александра Пријовиќ направи променаМузика и филм
ХМММ...

Александра Пријовиќ направи промена

Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена, па многумина ги изненади со својата одлука. Имено, таа претходната година се омажи…

Бекамови уживаат на одмор во МајамиШоу бизнис и трач
ШТО ДА НЕ

Бекамови уживаат на одмор во Мајами

Викторија и Дејвид Бекам уживаа на одмор со своите четири деца во Мајами. Целото семејство Бекам се забавуваше покрај базен,…

Јирген Клоп ќе добие нов договорСпорт
Заслужено

Јирген Клоп ќе добие нов договор

Сопствениците на Ливерпул подготвувале нов договор за менаџерот Јирген Клоп, иако неговиот актуелен договор важи до јуни 2022 година. Германецот…

Голден стејт направи брејк во вториот меч од финалето во НБАСпорт
Камбек

Голден стејт направи брејк во вториот меч од финалето во НБА

Кошаркарите на Голден стејт Вориорс направија брејк во Торонто и го израмнија резултатот во финалната серија на 1-1. Вориорс вториот…

Град Скопје организира чартер и дочек за ракометарите на ВардарСпорт
Браво

Град Скопје организира чартер и дочек за ракометарите на Вардар

Ракометарите на Вардар попладнево во 18.50 часот ќе слетаа во Скопје. Град Скопје за ракометарите обезбеди чартер лет за кој…

Стинг му честиташе на ВардарШоу бизнис и трач
Браво

Стинг му честиташе на Вардар

Стинг беше меѓу првите кој му го честиташе големиот ракометен успех на Вардар. Тој пред почетокот на концертот во Скопје…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.06.2019

ОВЕН Пред вас е многу забрзан ден исполнет со многу обврски, движење, средби и комуникации. Сепак ништо од ова нема…