Според љубителите на фудбалот ова финале е едно од најдосадните до сегаСпорт

Според љубителите на фудбалот ова финале е едно од најдосадните до сега

Ливерпул ја освои Лигата на шампионите откако вечерва во финалето ја совлада екипата на Тотенхем. Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах…

Вртоглави суми заработија актерите од Game of ThronesМузика и филм

Вртоглави суми заработија актерите од Game of Thrones

Game of Thrones заврши, но впечатоците сè уште не стивнуваат. Порталот „Брајт сајд“  објави листа на глумците кои најмногу заработија…

Концертот на Стинг ќе почне во 22ч, поради финалето на ВардарМузика и филм

Концертот на Стинг ќе почне во 22ч, поради финалето на Вардар

Место во 21 часот, како што беше најавено, концертот на светскиот музичар Стинг на Градскиот стадион утревечер, ќе започне во…