McCANN WORLDGROUP – МРЕЖА НА ГОДИНАТА НА „КАН 2019“, КАКО И СВЕТСКА МРЕЖА НА ГОДИНАТА ЗА „HEALTHCARE“Настани

McCANN WORLDGROUP – МРЕЖА НА ГОДИНАТА НА „КАН 2019“, КАКО И СВЕТСКА МРЕЖА НА ГОДИНАТА ЗА „HEALTHCARE“

McCann Worldgroup е прогласена за агенциска мрежа на годината на Меѓународниот фестивал на креативноста во Кан – „Cannes Lions 2019“. Глобалната…

Криси Тиген е стилска убавица во црвеноМода и убавина
БРАВО!

Криси Тиген е стилска убавица во црвено

Криси Тиген присуствуваше на премиерата на шоуто за комедијанти „Bring the Funny“, во кое е дел од судиите. 33-годишниот модел…

Внуката на принцезата Дијана блесна на настан во Кенсингтонската палатаМода и убавина
КАКО И СЕКОГАШ,СТИЛСКИ

Внуката на принцезата Дијана блесна на настан во Кенсингтонската палата

Кити Спенсер беше гостинка на забава во галеријата „Серпентајн“, која се наоѓа во градините на Кенсингтонската палата. На свеченоста, 28-годишната…

Ева Лонгорија со синчето во фотосесија за „Parents“Мода и убавина

Ева Лонгорија со синчето во фотосесија за „Parents“

Ева Лонгорија и малиот Сантијаго се неразделни. Откако стана мајка, 44-годишната актерка секаде го носи со себе малото синче, без…

5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување мастиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување масти

Следните 5 оброци имаат едно нешто заедничко – Тие се перфектни,  не содржат непотребни калории и се идеални за зголемување…

Леброн Џејмс му го отстапи дресот со број 23 на Ентони ДејвисСпорт
Интересно

Леброн Џејмс му го отстапи дресот со број 23 на Ентони Дејвис

Ентони Дејвис е првото големо засилување за тимот на Лос Анџелес Лејкерс за наредната сезона, засилување кое на најдобар можен…

Сари го навреди својот поранешен клубСпорт
Низок удар

Сари го навреди својот поранешен клуб

Довчерашниот менаџер на Челси, Маурицио Сари го даде првото интервју како тренер на Јувентус и веднаш го навреди својот поранешен…

Бразил се пласираше во полуфиналето на Копа АмерикаСпорт
Едвај

Бразил се пласираше во полуфиналето на Копа Америка

Бразил е првиот полу-финалист на Копа Америка 2019. Бразилците дури по изведувањето на пенали успеаја да го скршат Парагвај. Натпреварот…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.06.2019

ОВЕН Деловната средба поттикнува атмосфера на психолошка тензија или во настојување да се промени нечие мислење. Во деловното ривалство со…

10 едноставни начини да ги скратите непотребните калории од исхранатаЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

10 едноставни начини да ги скратите непотребните калории од исхраната

Во западните земји, поголемиот дел од популацијата е со прекумерна телесна тежина. Намалување на вишокот килограми е еден од најголемите…