Бред Пит одмара во ИталијаШоу бизнис и трач
убаво да си помине

Бред Пит одмара во Италија

Oткако неодамна го претстави неговиот нов филм во Кан, 55 – годишниот Бред Пит се упати на краток одмор во…

Кутињо ќе замине од Барселона!Спорт
два клуба на готовс

Кутињо ќе замине од Барселона!

Весникот близок до Барселона, „Мундо Депортиво“ пишува дека од каталонскиот клуб ќе му дозволат на Фелипе Кутињо да си замине…

Роналдо откри кој е играчот кој најмногу сака да го гледа!Спорт
Дали се согласувате?

Роналдо откри кој е играчот кој најмногу сака да го гледа!

Бразилскиот фудбалски „Феномен“ Роналдо беше играч кој уживаше да го гледаат сите искрени љубители на фудбалот, бидејќи неповторливиот напаѓач буквално…

Ferrari SF90 Stradale со 1.000 коњски силиАвто-мото
прејако

Ferrari SF90 Stradale со 1.000 коњски сили

Новиот модел има плаг-ин хибриден погон и важи за најмоќното “Ferrari” на сите времиња, кој може да се води по…

Адриана Лима открива три златни правила за совршена кожа и телоЗдравје и Фитнес

Адриана Лима открива три златни правила за совршена кожа и тело

Адриана Лима открива три златни правила за совршена кожа и тело. Има 37 години и завидна кариера на која активно…

Клои претепала стриптизета кога ги фатила со ЛамарШоу бизнис и трач

Клои претепала стриптизета кога ги фатила со Ламар

Ламар Одом издаде автобиографија во која ја обвини Клои за напад на стриптизета. Инцидентот наводно се случил во 2012 година,…

Габриел Диниз загина во авионска несреќаШоу бизнис и трач
Тажно

Габриел Диниз загина во авионска несреќа

Габриел Диниз трагично загина во авионска несреќа. Несреќата се случила во понеделникот, а денеска неговиот менаџерски тим потврди дека пејачот…

Слушнете ја најстарата песна во светотМузика и филм

Слушнете ја најстарата песна во светот

Песната може да ве пренесе во едно сосема друго време или друг дел од светот. Сега можете да ја слушате…

Ѕвездата од „Game Of Thrones“ е на рехабилитацијаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Ѕвездата од „Game Of Thrones“ е на рехабилитација

Кит Харингтон е на рехабилитација поради проблеми поврзани со стрес и консумирање алкохол. Веста прво ја пренесе Page Six, а…