Mакедонски филмови во ДанскаНастани

Mакедонски филмови во Данска

Со задоволство ве известуваме дека вечерва во 19  часот во Копенхаген, Данска, во организација на Данскиот филмски инситут ќе биде…

Запросување на црвениот тепих во КанШоу бизнис и трач
ХМММ...

Запросување на црвениот тепих во Кан

Грчкиот тајкун Милош Кант (65) пред насобраните фотографи на Филмскиот фестивал во Кан, клекна на едно колено и ја запроси…

Дуа Липа е гламурозна дамаМода и убавина

Дуа Липа е гламурозна дама

Дуа Липа уживаше на приватната вечера на француската ривиера. 23-годишната музичка ѕвезда присуствуваше на приватната забава на Алехандро Агаг по…

Ева Лонгорија го истакна бронзениот тенМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Ева Лонгорија го истакна бронзениот тен

Со оглед на тоа што непрекинато се занимава со филантропски активности, Ева Лонгорија не си дозволи да ја пропушти хуманитарната…

Тони Зен го промовираше својот најнов албум „Од изворот на изборот“Настани

Тони Зен го промовираше својот најнов албум „Од изворот на изборот“

Во МКЦ клуб и ресторан, хип хоп артистот Тони Зен го промовираше својот шести по ред албум со наслов „Од…