Александар Зверев:Знам дека можам да бидам еден од најдобрите!Спорт
Самоуверен

Александар Зверев:Знам дека можам да бидам еден од најдобрите!

Младиот и надежен германски тенисер Александар Зверев, самоуверено тргнува во нов предизвик кој е пред него, Ролан Гарос. Тој пука…

Торонто Репторс прв пат во историјата ќе играат во НБА финалетоСпорт
Браво

Торонто Репторс прв пат во историјата ќе играат во НБА финалето

Кошаркарите на Торонто Репторс ја освоија титулата во Источната конференција, во НБА лигата. Репторс финалната серија против Милвоки Бакс ја…

Маурицио Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус!?Спорт
Шпекулација

Маурицио Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус!?

Маурицио Сари наредната сезона ќе го предводи Јувентус, тврдат италијанските медиуми. Според истите извори, соработката помеѓу двете страни ќе биде…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.05.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.05.2019

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…