Се огласи Џорџ Мартин за разочарувањето на фановитеМузика и филм

Се огласи Џорџ Мартин за разочарувањето на фановите

Последната сезона воопшто не ги одушеви фановите на серијата „Game Of Thrones“, а еве што мисли за неа и авторот…

Три рачно напишани записи се пронајдени во домот на АретаШоу бизнис и трач
Што ли напишала?

Три рачно напишани записи се пронајдени во домот на Арета

Три рачно напишани записи се пронајдени во домот на соул-дивата Арета Френклин, неколку месеци по нејзината смрт лани во август.…

,,Proud” се искачи на 7-то местоМузика и филм
Евровизија ја призна грешката

,,Proud” се искачи на 7-то место

Сосема неочекувано,  вчеравечер на официјалната страница на Евровизија, европската радиодифузна унија објави грешка во гласањето и коригирани резултати кои се…

Викторија Лоба ужива на СанториниШоу бизнис и трач
ХМММ...

Викторија Лоба ужива на Санторини

Викторија Лоба беше ангажирана за да ја забавува публиката на отворањето на „BuddhaBar Beach“ на Санторини. Македонската пејачка настапуваше во…

Џорџина Родригез гламурозна на црвениот тепих во КанМода и убавина
WOW

Џорџина Родригез гламурозна на црвениот тепих во Кан

Џорџина Родригез синоќа беше меѓу бројните гости на премиерата на „Once Upon a Time In Hollywood“. За свеченоста во Кан,…