Asus го претстави новиот телефон со уникатна селфи камераМобилни и технологија
технологијата нема стоп

Asus го претстави новиот телефон со уникатна селфи камера

Одличниот хардвер, пристапната цена, големиот екран и интересната ротирачка камера се главните адути на новиот Zenfone 6 на Asus. Мобилните…

Нова песна на италијанскиот пејач Ерос РамацотиМузика и филм
предобар

Нова песна на италијанскиот пејач Ерос Рамацоти

Најголемата италијанска поп ѕвезда Ерос Рамацоти, чиј концерт во Скопје е закажан на 30-ти септември во ВИП Арената, го промовираше…

Енди Мареј најавува крај на кариератаСпорт
тој си знае

Енди Мареј најавува крај на кариерата

Енди Мареј, не е сигурен дали оваа година ќе игра натпревари во сингл на Вимблдон. Најпрестишниот тениски турнир во светот,…

Зелено Скопје преку култура, наука и технологија – програма на “Скопје Креатива 2019“Настани
интересно

Зелено Скопје преку култура, наука и технологија – програма на “Скопје Креатива 2019“

„Скопје Креатива 2019“, почнувајќи од 31 мај до 02 јуни, со својата богата фестивалска програма ќе го размрда креативниот потенцијал…

Клаудија Шифер блеснала во шарена тоалета на премиерата на филмот “Rocketman” во ЛондонШоу бизнис и трач
преубава е!

Клаудија Шифер блеснала во шарена тоалета на премиерата на филмот “Rocketman” во Лондон

Германската убавица ги воодушевила присутните на настанот кој се случил во Лондон. Во Лондон била одржана премиера на филмот “Rocketman”…

„Гори“- нов летен хит на ТајзиМузика и филм

„Гори“- нов летен хит на Тајзи

„Гори“  е прва од неколкуте песни кои ќе ги чуеме оваа година од Тајзи, повторно во соработка со Балкатон продукција…

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара СкопјеНастани

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара Скопје

Пивара Скопје на пазарот лансираше нова категорија пијалаци – САЈДЕР. Сајдерот е еден од најпопуларните нискоалкохолни освежителни пијалаци во светот.…

Бела Хадид прекрасна во црвен фустан во КанМода и убавина
WOW

Бела Хадид прекрасна во црвен фустан во Кан

На ѕвездената премиера на „Dolor Y Gloria“ (Pain and Glory) во Кан присуствуваше и Бела Хадид. Популарниот модел беше невозможно…